Торгівля людьми: куди звертатися у разі небезпеки

За інформацією Державної прикордонної служби України, основною формою прояву торгівлі людьми у 2024 році залишалось залучення жінок до сексуальної експлуатації. Переважно це відбувається на території країн-членів ЄС. Крім того, продовжують фіксуватись випадки втягнення громадян України у злочинну діяльність за кордоном на незаконних виробництвах тютюнових виробів та у перевезеннях нелегальних мігрантів територією країн-членів ЄС у якості водіїв.

За результатами протидії торгівлі людьми за 9 місяців 2024 року оперативно-розшуковими підрозділами Державної прикордонної служби України припинено функціонування 1 протиправної групи у складі 2 осіб, затримано 6 осіб, яким повідомлено про підозру у вербуванні потенційних жертв. Судами винесено 1 обвинувальний вирок стосовно 1 особи.

За матеріалами оперативно-розшукових підрозділів слідчими органами розпочато 13 кримінальних проваджень за ст. 149 КК України «Торгівля людьми». Попереджено вивезення за кордон 11 потенційних жертв торгівлі людьми.

Оперативно-розшукові підрозділи Державної прикордонної служби України продовжують обмінюватися інформацією з міжнародними партнерами. Департаментом міграційної поліції Національної поліції України у співпраці з Міжнародною неурядовою громадською організацією International Justice Mission розроблено буклети, в яких міститься інформація про ризики торгівлі людьми, шляхи їх уникнення, телефони гарячих ліній для отримання допомоги.

Водночас важливо знати, що робити у ситуації, коли є ймовірність потрапити у небезпеку. Насамперед необхідно звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.

Також допомогу можна отримати за номерами:

  • 0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України;
  • 0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
  • 527 «гаряча лінія» з протидії експлуатації;
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія».

За інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Стрічка новин