“Ти як?”: Україна та Німеччина співпрацюватимуть у галузі ментального здоров’я
Ментальне здоровʼя – один із пріоритетних викликів для населення в найближчі 5 років. Саме такими є результати міжнародного опитування, участь у якому взяли 11 країн. Його презентували на заході «Українсько-німецька конференція з питань психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації», що відбулась у Берліні.
Конференція була присвячена темі піклування про ментальне здоров’я окремої людини зокрема та цілих країн загалом. Захід ініційований першими леді двох країн – Оленою Зеленською та Елькою Бюденбендер. Форум проводився за сприяння Федерального міністерства охорони здоров’я, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, Німецької платформи для відбудови України, університетської клініки Берліна «Шаріте» та БГ «Клінікен».
Захід зібрав провідних європейських фахівців сфери для обговорення глобальних викликів і вивчення досвіду України із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Свої напрацювання презентували й регіони України.
Німеччина та Україна у великому дослідженні зазначають у топі викликів саме війну. На думку опитаних, ментальне здоровʼя буде залишатись важливим викликом і в перспективі 20 років..
– 40% жителів Німеччини відчувають на собі вплив світових конфліктів, а значить, і війни в Україні, – зауважила перша леді України Олена Зеленська. – Це необов’язково фізичний чи соціальний вплив – радше ментальний, коли тривожність і невпевненість стає супутником кожного дня. Як ми й сподівалися, велике, якісне дослідження Саміту починає жити окремим життям, щоб давати користь не тільки нам, а й іншим зацікавленим у добробуті своїх громадян країнам. Україна пришвидшено пройшла шлях побудови психологічної допомоги – вимушено, через вороже вторгнення. Почавши з накопичення чужого досвіду, тепер ми вже можемо ділитися своїм.
Таким стратегічним рішенням для України у галузі відновлення та підтримки ментального здоров’я стало впровадження Всеукраїнської програми «Ти як?» на всіх рівнях держави: від уряду до кабінету сімейного лікаря в громаді.
– Війна – це марафон, який ми зараз проходимо, і він виснажливий у всіх сенсах, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Саме тому важливо вже зараз подбати не лише про фізичне здоров’я, а й ментальне. Це інвестиція у кожну нашу людину, напрацювання навички піклування про свій внутрішній стан. Тому на рівні області одним із пріоритетів є наближення психосоціальних послуг не тільки у великих містах, а у найменших громадах. Зараз отримати базову консультацію щодо психологічного стану можна в сімейного лікаря.
На Черкащині пройшли навчання за програмою mhGAP більше 9,8 тис. сімейних лікарів та педіатрів. Надалі за потреби пацієнти можуть отримати перенаправлення від свого сімейного лікаря до профільних спеціалістів.
Водночас на Черкащині готуються до відкриття Центру ментального здоров’я та запуску обласного гарячої лінії з психологічної підтримки.
Під час проведення конференції була ухвалена Спільна декларація про наміри щодо співробітництва – документ задля посилення співпраці країн із метою зміцнення медичної системи. Документ підписали міністри охорони здоров’я Німеччини та України.
-
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 січня
З вечора на Черкащині лунали повітряні тривоги. У цей час бійці мобільної вогневої групи перетворили на брухт ворожий БпЛА в межах області. – Звернень до…
09:01 -
16:13Діалог влади та бізнесу: відбулась зустріч підприємців і влади в межах комунікаційної платформи
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти при Черкаській ОВА. Цього разу тема зустрічі стосувалася податкових змін. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку…
16:13 -
16:10Споживачі з електроопалювальними установками платитимуть пільговий тариф за спожиту електроенергію до 2 тис. кВт/год
Споживачі, які використовують електроопалювальні установки, відтепер платитимуть повний тариф лише за ті обсяги електрики, які перевищують ліміт в 2 тисячі кВт/год. За решту спожитої електроенергії…
16:10 -
16:08337 жителів Черкащини скористалися державними грантовими програмами для розвитку бізнесу
Ефективний супровід – якісний результат. Фахівці регіональних офісів «Зроблено в Україні» продовжують консультувати черкащан, які хочуть залучити гранти на розвиток власної справи. Так, минулоріч 337…
16:08 -
14:31Черкащина збільшує експорт продукції агропромислового комплексу
Черкаська область має високий експортний потенціал та входить у десятку лідерів по Україні. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку ОВА. За підсумками січня –…
14:31 -
14:06Черкащина – лідер зариблення Кременчуцького водосховища у 2024 році
Черкащина є лідером у зарибленні водойми державного значення – Кременчуцького водосховища. Туди у 2024 році вселено більше 66 тонн дворічки малька товстолоба, завважки від 200…
14:06 -
12:38Ветеранський спорт: за першу добу — понад 5000 заяв
Менш ніж за добу після старту нової програми Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1…
12:38 -
12:04Для ветеранів, військових та їхніх родин запускають безкоштовний ІТ-курс з основ DevOps
Український ветеранський фонд, рекрутингова платформа Lobby X та ІТ-компанія SoftServe оголошують про старт набору на безплатний курс "DevOps Fundamentals" для ветеранів, ветеранок, військових, членів їхніх…
12:04 -
11:04Прозорість і підзвітність: на Черкащині відслідковують публічні закупівлі
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, триває в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 10 січня…
11:04 -
11:02Мінрозвитку провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів
Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою. У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану…
11:02 -
10:03Зимова єПідтримка: 10 млн заявок на виплату 1000 грн у Дії
Вже 10 млн українців подали заявки на отримання виплат за програмою «Зимова єПідтримка» в застосунку Дія. Серед них майже 2,5 млн — виплати на дітей.…
10:03 -
10:00Укрпошта презентує у День Соборності України нові марки
22 січня в День Соборності України Укрпошта випустить поштові марки із зображенням одягу українців Кубані, Білгородщини та Курщини. Ця особлива марка присвячена річниці підписання Президентом…
10:00