“Ти як?”: Україна та Німеччина співпрацюватимуть у галузі ментального здоров’я
Ментальне здоровʼя – один із пріоритетних викликів для населення в найближчі 5 років. Саме такими є результати міжнародного опитування, участь у якому взяли 11 країн. Його презентували на заході «Українсько-німецька конференція з питань психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації», що відбулась у Берліні.
Конференція була присвячена темі піклування про ментальне здоров’я окремої людини зокрема та цілих країн загалом. Захід ініційований першими леді двох країн – Оленою Зеленською та Елькою Бюденбендер. Форум проводився за сприяння Федерального міністерства охорони здоров’я, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, Німецької платформи для відбудови України, університетської клініки Берліна «Шаріте» та БГ «Клінікен».
Захід зібрав провідних європейських фахівців сфери для обговорення глобальних викликів і вивчення досвіду України із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Свої напрацювання презентували й регіони України.
Німеччина та Україна у великому дослідженні зазначають у топі викликів саме війну. На думку опитаних, ментальне здоровʼя буде залишатись важливим викликом і в перспективі 20 років..
– 40% жителів Німеччини відчувають на собі вплив світових конфліктів, а значить, і війни в Україні, – зауважила перша леді України Олена Зеленська. – Це необов’язково фізичний чи соціальний вплив – радше ментальний, коли тривожність і невпевненість стає супутником кожного дня. Як ми й сподівалися, велике, якісне дослідження Саміту починає жити окремим життям, щоб давати користь не тільки нам, а й іншим зацікавленим у добробуті своїх громадян країнам. Україна пришвидшено пройшла шлях побудови психологічної допомоги – вимушено, через вороже вторгнення. Почавши з накопичення чужого досвіду, тепер ми вже можемо ділитися своїм.
Таким стратегічним рішенням для України у галузі відновлення та підтримки ментального здоров’я стало впровадження Всеукраїнської програми «Ти як?» на всіх рівнях держави: від уряду до кабінету сімейного лікаря в громаді.
– Війна – це марафон, який ми зараз проходимо, і він виснажливий у всіх сенсах, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Саме тому важливо вже зараз подбати не лише про фізичне здоров’я, а й ментальне. Це інвестиція у кожну нашу людину, напрацювання навички піклування про свій внутрішній стан. Тому на рівні області одним із пріоритетів є наближення психосоціальних послуг не тільки у великих містах, а у найменших громадах. Зараз отримати базову консультацію щодо психологічного стану можна в сімейного лікаря.
На Черкащині пройшли навчання за програмою mhGAP більше 9,8 тис. сімейних лікарів та педіатрів. Надалі за потреби пацієнти можуть отримати перенаправлення від свого сімейного лікаря до профільних спеціалістів.
Водночас на Черкащині готуються до відкриття Центру ментального здоров’я та запуску обласного гарячої лінії з психологічної підтримки.
Під час проведення конференції була ухвалена Спільна декларація про наміри щодо співробітництва – документ задля посилення співпраці країн із метою зміцнення медичної системи. Документ підписали міністри охорони здоров’я Німеччини та України.
-
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12 -
08:27Загальні бойові втрати ворога станом на 15 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 812670 (+1580) осіб,танків ‒ 9780 (+13) од,бойових броньованих машин ‒ 20348…
08:27 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Ранок – військові. Доповідь щодо фронту, наших потреб у зброї та відповідного постачання. Окрема розмова – із…
08:22 -
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29