“Ти як?”: Україна та Німеччина співпрацюватимуть у галузі ментального здоров’я
Ментальне здоровʼя – один із пріоритетних викликів для населення в найближчі 5 років. Саме такими є результати міжнародного опитування, участь у якому взяли 11 країн. Його презентували на заході «Українсько-німецька конференція з питань психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації», що відбулась у Берліні.
Конференція була присвячена темі піклування про ментальне здоров’я окремої людини зокрема та цілих країн загалом. Захід ініційований першими леді двох країн – Оленою Зеленською та Елькою Бюденбендер. Форум проводився за сприяння Федерального міністерства охорони здоров’я, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, Німецької платформи для відбудови України, університетської клініки Берліна «Шаріте» та БГ «Клінікен».
Захід зібрав провідних європейських фахівців сфери для обговорення глобальних викликів і вивчення досвіду України із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Свої напрацювання презентували й регіони України.
Німеччина та Україна у великому дослідженні зазначають у топі викликів саме війну. На думку опитаних, ментальне здоровʼя буде залишатись важливим викликом і в перспективі 20 років..
– 40% жителів Німеччини відчувають на собі вплив світових конфліктів, а значить, і війни в Україні, – зауважила перша леді України Олена Зеленська. – Це необов’язково фізичний чи соціальний вплив – радше ментальний, коли тривожність і невпевненість стає супутником кожного дня. Як ми й сподівалися, велике, якісне дослідження Саміту починає жити окремим життям, щоб давати користь не тільки нам, а й іншим зацікавленим у добробуті своїх громадян країнам. Україна пришвидшено пройшла шлях побудови психологічної допомоги – вимушено, через вороже вторгнення. Почавши з накопичення чужого досвіду, тепер ми вже можемо ділитися своїм.
Таким стратегічним рішенням для України у галузі відновлення та підтримки ментального здоров’я стало впровадження Всеукраїнської програми «Ти як?» на всіх рівнях держави: від уряду до кабінету сімейного лікаря в громаді.
– Війна – це марафон, який ми зараз проходимо, і він виснажливий у всіх сенсах, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Саме тому важливо вже зараз подбати не лише про фізичне здоров’я, а й ментальне. Це інвестиція у кожну нашу людину, напрацювання навички піклування про свій внутрішній стан. Тому на рівні області одним із пріоритетів є наближення психосоціальних послуг не тільки у великих містах, а у найменших громадах. Зараз отримати базову консультацію щодо психологічного стану можна в сімейного лікаря.
На Черкащині пройшли навчання за програмою mhGAP більше 9,8 тис. сімейних лікарів та педіатрів. Надалі за потреби пацієнти можуть отримати перенаправлення від свого сімейного лікаря до профільних спеціалістів.
Водночас на Черкащині готуються до відкриття Центру ментального здоров’я та запуску обласного гарячої лінії з психологічної підтримки.
Під час проведення конференції була ухвалена Спільна декларація про наміри щодо співробітництва – документ задля посилення співпраці країн із метою зміцнення медичної системи. Документ підписали міністри охорони здоров’я Німеччини та України.
-
14:32Ветеранський бізнес може безкоштовно розміщувати вакансії на Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X пропонує 3 місяці безкоштовного розміщення вакансій для бізнесу, заснованого ветеранами. Скориставшись цією можливістю, роботодавці можуть знайти кваліфікованих та мотивованих працівників.…
14:32 -
14:21За час повномасштабної війни 9601 жінка отримала статус УБД
Про це повідомив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”. “На сьогодні 9601 жінка отримала статус учасника бойових дій. Це за час повномасштабного…
14:21 -
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39 -
16:13Черкащани можуть позмагатися за премію Данила Нарбута
На Черкащині стартував прийом заявок на здобуття обласної премії Данила Нарбута. Про це інформують в управління культури та охорони культурної спадщини ОВА. Претенденти на здобуття…
16:13 -
16:11До 22 липня на Черкащині прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
Внаслідок відсутності ефективних дощів та тривалого періоду спеки, в природних екосистемах Черкащини з 28 червня утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Про це інформує Черкаський…
16:11 -
16:00Черкащина: сума задекларованого громадянами доходу перевищує 3,6 млрд грн
Станом на 1 липня до ГУ ДПС у Черкаській області громадянами подано понад 8,6 тисяч декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік. Загальна…
16:00