Територіальна оборона на Черкащині: що передбачає президентський законопроєкт
Посилення Збройних Сил України та розвиток в кожній області територіальної оборони ініціює Президент України Володимир Зеленський. Відповідні законопроєкти № 5557 та №5558 Глава держави подав у травні до Верховної Ради.
Передбачається, що сили територіальної оборони (ТрО) стають окремим родом сил ЗСУ. Війська ТрО залучатимуться для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. Територіальна оборона включатиме дві складові – військову і добровольчу. Військова – бригади територіальної оброни у кожній області, а також батальйони у кожній громаді. Добровольча – добровольчі загони у громадах.
У кожній області формується окрема бригада територіальної оборони та створюється штаб зони територіальної оборони. Керівником зони є голова обласної державної адміністрації, а начальником штабу – командир бригади. Крім цього, в штабі працюють представники інших представлених у регіоні сил безпеки та сил оборони, а також необхідних цивільних структур. Такий склад дозволяє поєднати військових, правоохоронців, рятувальників, цивільних в одній структурі для виконання низки важливих для областей завдань, наприклад, захисту важливих для місцевих жителів об’єктів інфраструктури чи ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Законопроект вплине на життя тих громад, де будуть створені добровольчі загони територіальної оборони. У таких громадах з’явиться можливість долучитись до територіальної оборони, а відповідний підрозділ виконуватиме завдання, що також й в інтересах самої громади. Адже оборона важливого об’єкту, наприклад, місцевої теплоелектроцентралі, що забезпечуватиме її безперервне функціонування, впливає на життя громади.
Уже у самому визначенні національного спротиву розкривається концептуальний підхід до всенародного характеру оборони держави та вказується охоплення усієї території України діями з її захисту. Територіальна оборона ведеться по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору ведеться на тимчасово окупованій територій або території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України. Це суттєво посилює обороноздатність нашої держави, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить готові дати йому відсіч, навіть якщо йому вдасться захопити окремі українські території.
Якщо якась територія буде окупована противником, то там організується рух опору. Його учасникам надається повноцінний соціально-правовий захист, що є сильним мотивуючим фактором для долучення населення до протидії агресивним діям окупанта.
Цей підхід, безумовно, вплине й на агресивні Російської Федерації, адже вона буде змушена зважати на наявність територіальної оборони у випадку планування подальших наступальних дій, а також на діяльність руху опору на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.
-
17:17Ще майже 150 млн грн від програми «Власна справа» на розвиток бізнесу
Ще 459 українців стали переможцями 12-ї хвилі урядової програми «Власна справа», яка тривала з 9 по 22 червня 2025 року. Усі вони отримають мікрогранти загальною…
17:17 -
16:01Стартував конкурс на здобуття обласної премії Нарбута
Розпочався прийом робіт на здобуття премії імені Данила Нарбута. Її можуть отримати митці за внесок у розвиток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкащини. Про це інформують…
16:01 -
15:17Стартує реєстрація на “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”
З 15 липня розпочинається реєстрація на всеукраїнський турнір з кіберспорту для ветеранів і ветеранок — “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”. Кіберспорт стає новим простором для…
15:17 -
14:53Черкащина спрямувала до держбюджету 1,6 млрд грн військового збору
За перші шість місяців 2025 року платники податків Черкаської області перерахували до державного бюджету 1 млрд 606 млн 382 тис. грн військового збору. Ця значна…
14:53 -
14:14Бізнесу компенсували 246 млн грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми, з серпня 2023 року, понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 млн грн компенсацій за облаштування робочих місць для…
14:14 -
12:03Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій
Молодь з тимчасово окупованих територій України має право на освіту в українських закладах вищої освіти. У 2025 році держава продовжує для них спрощену, безпечну та…
12:03 -
10:40Компенсація за навчання дітям учасників Революції Гідності
Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку реалізації експериментального проєкту. Діти ветеранів й ветеранок, які навчаються за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти,…
10:40 -
09:50На Черкащині зберігається маловітряна та спекотна погода
В області 15 липня за прогнозами синоптиків спекотна погода продовжиться. Температура повітря прогріється до +33 градусів. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:38Як тепер нараховують соціальну допомогу в Україні
З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України став відповідальним за внутрішнє адміністрування соціальних допомог. До цього часу ці функції виконували органи соціального захисту. Тепер…
09:38 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці! Довгий був день сьогодні. Зустріч із генералом Келлогом – він почав візит в Україну, доволі змістовно. Ми говорили продуктивно, я вдячний Президенту…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 15 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 036 290 (+1230) осіб; танків ‒ 11 022 (+3); бойових…
08:45 -
08:33Про ситуацію в області на ранок 15 липня, – Ігор Табурець
До пізньої ночі в області тривали повітряні тривоги, - Ігор Табурець про ситуацію на Черкащині. Гучно було, зокрема, на Уманщині - працювали сили ППО. -…
08:33