Терапія працею: три соціальні майстерні відкриють в області
Фелт-майстерня, кондитерська-пекарня, кулінарна майстерня – у трьох громадах Черкащини розвиватимуть соціальний простір для людей з інвалідністю різного віку. Допомагатиме у цьому Благодійно організація «Фонд родини Нечитайло». Меморандум про співпрацю із запуску та розвитку трьох майстерень на подальші три роки підписали Департамент соцзахисту населення ОДА та благодійники.
Відкрити соціальні майстерні планують вже цього року у Чигирині, Умані та Золотоноші. Бюджет запуску майстерень сягає 900 тисяч гривень. Вклад фонду – 660 тисяч, решту додадуть партнери. Надалі фінансову та організаційну підтримку вони отримуватимуть упродовж трьох років, зазначає голова БО «Фонд родини Нечитайло» Вікторія Миколюк.
– Черкащина стала для нас плідним партнером, з яким співпрацюємо уже більше 5-ти років. – розповідає пані Вікторія. – Стартували ми з проекту розвитку соціальних перевезень для людей з інвалідністю у чотирьох територіальних громадах: Чорнобаї, Звенигородці, Золотоноші, Умані. Ми також втілили проект «Університет третього віку». Для мене особисто було відкриттям, що люди похилого віку мають потребу в освіті, спілкуванні поза домом. Ми ніколи не йдемо з проектів та завжди відслідковуємо користь для людини. Крім тогог, дотримуємося принципу системної благодійності: вислуховуємо тих, хто надає послугу, і тих, хто її отримує, узагальнюємо та використовуємо набутий унікальний досвід у наступних проектах.
Запуску трьох майстерень передувала значна робота усіх команд. Водночас, переконана благодійниця, різноманіття соціальних майстерень може змінити сьогодення людей з інвалідністю та їхніх близьких.
Надалі ж в області планують посилювати взаємодію між проектами. Загалом за час співпраці з фондом на Черкащині вдалося реалізувати 25 проектів вартістю 10 млн грн. Кожен з них – унікальний, відзначає директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало, та насамперед допомагає людям реалізувати себе та свої соціальні потреби.
– Кожна з громад подала власні проекти на конкурс та була відібрана для подальшої реалізації запропонованого, адже зацікавили фонд родини Нечитайло ідеєю та очікуваними результатами від реалізації, – відзначає Руслан Чикало. – Це не одноденні проекти, а проекти, які працюють, мають результат та позитивно змінюють життя людей. Загалом всі проекти взаємопов’язані: один проект витікає з іншого. Це забезпечує комплексність соціальних послуг для людей та забезпечує поштовх до розвитку у громадах.
Загалом вже цього року запустять:
- Фелт-майстерню декоративно-прикладного мистецтва «Мій теплий світ» на базі КУ «Інклюзивний ресурсний центр Чигиринської міської ради».
- Кондитерська-пекарня «Корисна кондитерська» на базі Золотоніського центру надання соціальних послуг.
- Кулінарна майстерня «Виплигасики» на базі Центру інтегрованих соціальних послуг міста Умані.
-
14:42Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю – як змінюється підхід держави
Держава змінює підхід до працевлаштування людей з інвалідністю. З 2026 року в Україні набудуть чинності суттєві зміни до трудового законодавства. Це створить нові можливості для…
14:42 -
13:10Доступні кредити 5-7-9%: 29,2 млрд грн уже залучено аграріями цього року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку року 4 592 агропідприємства залучили майже 29,2 млрд…
13:10 -
12:45«Зроблено в Україні»: За три роки громади закупили понад 1500 шкільних автобусів українського виробництва
Програма «Шкільний автобус» стала однією з найуспішніших державних ініціатив у сфері шкільної інфраструктури. За три роки її реалізації громади придбали понад 1500 автобусів для безпечного…
12:45 -
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30