Субсидії дозволяють оплачувати черкащанам неповну вартість житлово-комунальних послуг

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Отримувачами субсидії на сьогодні є 164 тисячі домогосподарств Черкаської області.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують неповну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу
домогосподарства в розрахунку на одну особу.

– Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. Важливо, що при зміні тарифів на послуги здійснюється автоматизований перерахунок розміру субсидії. Для призначення житлової субсидії подається лише заява та декларація про доходи і витрати, наголошує директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.

Субсидія надається у грошовій готівковій та безготівковій формах.

З 1 січня цього року заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

У зв’язку  укрупненням районів та в умовах карантину  на місцях вживаються додаткові заходи для забезпечення прийняття від громадян документів, необхідних для надання субсидій. Зокрема через
облаштовані скриньки в органах соціального захисту населення, залучення соціальних робітників для допомоги в оформленні документів одиноким громадянам похилого віку тощо.

Варто зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1324 до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розміру призначеної їм житлової субсидії враховуватися не буде.

Усе про субсидії та способи оформлення – за посиланням.

Подати заяву можна ТУТ.