«Стійкі задля стійких», – Наталія Кравченко про увагу до ментального здоров’я

За даними МОЗ, 77% українців проживають «колективну травму», мають симптоми стресу та сильної знервованості. Утім стійкість однієї людини немов оточена стійкістю інших. І це відчуття можна розвинути в собі та поділитися з іншими. Про те, як цього досягти, йшлося на заході «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

Зустріч відбулася в рамках «Місяця обізнаності про ментальне здоров’я». Долучилася до заходу перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шеаіль та ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Відкриваючи захід, перша леді України Олена Зеленська зазначила, що українська стійкість уже стала феноменом у світі. Однак про неї треба дбати. Адже великий травматичний досвід уже впливає на фізичне здоров’я українців. Згідно з даними Національної служби здоров’я України, кількість пацієнтів із діабетом зросла на понад 20%, з інфарктами – на 16%, з інсультами – на 10%.

– Стійкість не можна вколоти, як вакцину, або видати всім, як пігулку, – сказала Олена Зеленська. – Але хороша новина в тому (це кажуть фахівці), що стійкість можна розвинути. Підтримувати, «прокачувати». Її можна тренувати. Якщо, звісно, сама людина цього хоче. Бо стійкість – це ще й про вибір.

Про те, як розвинути в собі цю якість, щоб підтримати себе та інших, говорили фахівці з різних сфер. 

RemasterDirector_V0

– Наша стійкість – та надсила, яка тримає нас усіх, і вона стає тільки більшою, коли ми єдині, – зауважила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Однак це вичерпний ресурс, адже його джерело – наше ментальне здоров’я. Війна робить нас більш вразливими та крихкими. Визнати, що вам необхідна психологічна допомога та прийняти її – це сміливий вибір. Ми – стійкі, бо за стійкими! Тож важливо бути уважними до себе, щоб мати сили підтримувати рідних, близьких і друзів, які зараз відстоюють нашу країну в боях.

Захід організував Координаційний центр із психічного здоров’я КМУ в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проекту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»).

Всеукраїнська програма ментального здоров’я також напоготові, щоб підтримати українську витривалість психологічною допомогою: https://howareu.com

Стрічка новин