Соціальна підтримка для захисників та захисниць: про що варто знати
У Міністерстві соціальної політики України, враховуючи всі виклики повномасштабного вторгнення та зростання кількості військових та членів їхніх родин, особливу увагу фокусують саме на розвитку соціальних послуг та програм для цих категорій українців.
Одним з важливих рішень для підтримки захисників та захисниць є експериментальний проект надання соціальної послуги соціального супроводу військовослужбовцівта членів їхніх сімей у військових частинах.
Запроваджений у співпраці з Міноборони, проект покликаний допомогти у соціальному супроводі та адаптації військовослужбовця до умов військової служби, а також адаптації членів його сім’ї до нових умов життя.
Послуга передбачає:
- інформування військовослужбовців, членів їхніх сімей з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, отримання безоплатної правничої допомоги через мережу центрів правової допомоги тощо;
- психосоціальну підтримку;
- зміцнення сім’ї військових, підвищення стійкості стосунків, особливостей взаємодії під час проходження військової служби та після мобілізації;
- відновлення втрачених контактів із військовослужбовцем;
- допомогу в оформленні необхідних документів;
- профілактику лудоманії, вживання психоактивних речовин, соціально небезпечних захворювань, протиправної поведінки та інших форм залежностей та видів девіантної поведінки;
- представництво інтересів військовослужбовців, членів їхніх сімей в державних органах виконавчої влади;
- профілактику та реагування на домашнє насильство у сім’ях військовослужбовців, запобігання жорстокому поводженню з дітьми та реагування на такі випадки.
Наразі учасниками цього проєкту є 35 військових частин.
Для допомоги та реабілітації ветеранів війни у питанні повернення до цивільного життя після демобілізації Мінсоцполітики запровадило соціальну послугу соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей.
Послуга передбачає два етапи:
І – тижнева програма соціального відновлення разом з сім’єю під супроводом психологів, соціальних працівників та соціальних педагогів, спрямована для збереження і відновлення соціальних зв’язків, сприяння формуванню довірливих стосунків у сім’ї, стабілізації психоемоційного стану, стійкості до бойової психологічної травматизації на етапі відновлення. Проведення програми відбувається на базі рекреаційних закладів закладів.
ІІ – надання послуги безпосередньо в громаді. Це комплекс заходів, спрямованих на допомогу ветерану війни в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних потреб чи потенційних проблем, шляхів їх задоволення; у формуванні подальшого плану розвитку у всіх сферах життєдіяльності; створення умов для формування та розвитку соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції; допомогу в зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків; сприяння в організації фізичного відновлення тощо.
Наразі послуга широко представлена у п’яти областях: Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Полтавській та Чернівецькій. До фінансування послуги також долучилась Програма розвитку ООН в Україні , яка організувала конкурс на обрання регіонів, де цю послугу буде впроваджено. Очікується, що завдяки фінансуванню ПРООН в Україні, програма стане доступною ще в шести регіонах.
Міністерство соціальної політики закликає громади долучитися до надання послуги “Соціальна адаптація ветеранів, ветеранок та членів їх родин”.
Також система соціального захисту пропонує послуги для військових, звільнених з полону та членів їхніх сімей. А саме:
- 12 соціальних послуг, які орієнтовані на першочергову допомогу
- Реабілітацію
- Протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації
- Пенсійне забезпечення та соціальні стипендії
Для кожної звільненої з полону людини та її родини визначається фахівець соціальної сфери або кейс-менеджер, який допомагає в організації соціальних послуг та інших допомог.
Щоб отримати соціальні послуги можна звернутися
-
Самостійно:
- до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення – всі контакти можна знайти на сайті обласної адміністрації регіону проживання чи перебування;
- до організацій/ установ, які надають соціальні послуги – за місцем проживання чи перебування;
- до центру надання адміністративних послуг – за місцем проживання чи перебування.
-
За повідомленням інших уповноважених осіб, якщо людина, звільнена з полону, чи члени її родини дали на це згоду:
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими протягом трьох днів за фактом звільнення інформує структурний підрозділ з питань соціального захисту населення в приймаючій громаді про прибуття звільнених осіб, щоб організувати надання соціальних послуг;
- Керівник Центру реінтеграції або закладу охорони здоров’я також інформує
- надавача соціальних послуг за місцем розташування центру реінтеграції або закладу охорони здоров’я, а також, за згодою особи, сприяє зустрічі звільненого/ної з полону з соцпрацівником для надання соціальної підтримки.
Кожна із зазначених категорій людей може звернутися за допомогою до Центрів Життєстійкості.
За інформацією міністерства соціальної політики України
-
14:01«Діалог влади та бізнесу»: обговорення актуальних питань трудового законодавства
Онлайн-зустрічі влади та бізнесу в межах платформи «Діалог влади та бізнесу» тривають у Черкаській ОВА. Наступна комунікація відбудеться цієї п’ятниці, 27 грудня, о 14:00. Про…
14:01 -
13:59Простори турботи про ветеранів облаштують у понад ста медичних закладах України
Про це повідомив заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько на ІІ Регіональному ветеранському форумі під час робочого візиту на Черкащину. Захід об’єднав ветеранів,…
13:59 -
11:18Укрпошта завершує 2024 рік святковою маркою «Нова радість стала»
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою українською колядкою, поєднує у собі традиційне мистецтво витинанки та…
11:18 -
10:54Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру в ОВА
Пластуни Черкащини завітали до обласної військової адміністрації та принесли із собою світло із Вифлеєму. Передали вогник миру очільнику області Ігорю Табурцю. - Добра традиція, глибоко…
10:54 -
10:16Як захисникам оформити групу інвалідності в новій системі оцінювання
Військовослужбовці, які зазнали поранення, травми, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров'я, мають право на державну підтримку та соціальні гарантії. Розповідаємо, як встановлюють групу інвалідності в…
10:16 -
10:11На Черкащині затримали ділка, який торгував «трофейною» зброєю та боєприпасами
Служба безпеки спільно із Національною поліцією запобігла незаконному продажу зброї та боєприпасів на території Черкащини. У результаті комплексних заходів у Смілі затримано «на гарячому» організатора…
10:11 -
10:06єОселя: з початку року українці отримали доступні кредити на житло на 14,6 млрд грн
З початку 2024 року українці взяли 8 515 кредитів на 14,6 млрд грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки єОселя. Зокрема, зростає кількість кредитів…
10:06 -
10:03Згуртовані пліч-о-пліч: дві тергромади Черкащини уклали партнерство із громадами прифронтових областей
Дві територіальні громади Золотоніщини долучилися до проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади”, ініційованого Президентом Володимиром Зеленським. Так, Золотоніська громада стала партнером Корюківської на Чернігівщині, а Чорнобаївська громада…
10:03 -
09:43Усе про ШІ: підлітки зможуть вивчати основи штучного інтелекту в серіалі з IT-експертами та відомими коміками
На платформі Дія.Освіта з’явився освітній серіал «Майбутні лідери ШІ», який ознайомить підлітків з основами штучного інтелекту. Серіал містить 76 відеороликів у форматі Reels. «Майбутні лідери…
09:43 -
09:39Як оформити індивідуальний податковий номер дитині?
Навіщо дитині індивідуальний податковий номер? Наприклад, для оформлення паспорта, вступу до навчальних закладів чи отримання спадщини. Як батькам швидко та безоплатно отримати ІПН для дітей…
09:39 -
09:20Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 грудня
Під час нічної тривоги в небі над Черкащиною знищено три «шахеди». Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без потерпілих і наслідків…
09:20 -
08:53Загальні бойові втрати противника станом на 24 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.12.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 777720 (+1630) осіб,танків ‒ 9624 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19915 (+30)…
08:53