Смілянські лісівники відновили музей-землянку легендарного партизанського загону

У Смілянського лісгоспу є чимало унікальних природних та історичних об’єктів, пам’яток, які вони беруть під свою опіку. Так, наприкінці минулого року повністю відбудували штабну землянку легендарного диверсійно-організаційного партизанського загону ім.Пожарського.

Тут замінили стіни та стелю. Долучилися до роботи ветерани АТО, жителі села Мале Старосілля, громадські організації, осередок сільського зеленого туризму Смілянщини та за підтримки Смілянського лісгоспу.

Загалом у Малому Старосіллі на території Будянського лісництва відновили штабну землянку партизанського загону та створили у ній музей ще у 2009 році. Для громадськості, молоді, туристів – це неформатний інтерактивний спосіб зазирнути в минуле та пізнати щось нове, познайомитися з роботою лісівників і заодно активно відпочити у місцевих лісах.

З історії:

77 років тому (25.11.1943) року фашистські війська розпочали операцію по ліквідації диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського неподалік села Мале Старосілля на Грековій горі. 3 доби тривав бій, але партизани вистояли і вийшли з оточення, форсувавши непрохідні Ірдинські болота.

28.11.1943р. загін, об’єднавшись із залишками десантників Сидорчука і партизанським загоном Пальохи, вдарили гітлерівцям в тил, відвоювавши у ворога плацдарм 8 км по фронту і 3 км в глибину – таким чином, забезпечивши плацдарм для форсування річки Дніпро 52-ій армії.

Стрічка новин