Щоб у кожної дитини були батьки: українці отримали 1400+ консультацій щодо усиновлення на порталі Дія
Через повномасштабне вторгнення росії понад 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Багато з них залишається під опікою родичів і близьких, але є діти, яким потрібна родина. Цифровізуємо процес усиновлення, щоб вони змогли знайти нову родину. За час роботи сервісів українці отримали понад 1400 консультацій щодо процедури усиновлення дитини. А понад 300 людей зареєструвалися кандидатом на усиновлення.
На порталі Дія доступні 7 видів послуг для усиновлювачів і тих, хто планує прийняти дитину в родину на інших умовах:
1. Консультація з усиновлення дитини допоможе оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі процедури, вибрати форму сімейного виховання — опіка, піклування, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.
2. Усиновлення: Реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти осиротілу дитину в сім’ю.
3. Усиновлення: Продовження кандидатства можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Ця послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі. Подати заяву потрібно не пізніше, ніж за 10 робочих днів до закінчення попереднього терміну.
4. Усиновлення: Зняття з обліку підходить для українців, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але вирішили не брати на виховання дитину.
5. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками чи бажають створити дитячий будинок сімейного типу.
6. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом доступна для людей, які готові взяти опіку чи піклування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
7. Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, який уже має статус усиновлювача. У такому разі прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.
Щоб скористатися будь-якою з цих послуг через портал Дія, потрібно:
- зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису;
- вибрати необхідну послугу;
- заповнити дані про адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей, яких хочете всиновити;
- дочекатися отримання даних з реєстрів;
- продовжити заповнювати заяву — підвантажити потрібні документи;
- підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.
Заповнення всіх даних триває до 30 хвилин. Більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок — необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Після цього служба у справах дітей перевірить дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення. Раніше всі послуги з усиновлення були лише офлайн.
Працюємо над цифровізацією процесів усиновлення, щоб походів до держустанов було якомога менше.
Проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції у межах «Проєкту підтримки Дія».
-
10:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 жовтня
Майже десять годин поспіль Черкащина була на тривозі. У цей час оборонці неба відбивали чергові ворожі атаки. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. За…
10:17 -
15:30У Ватикані Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу
Президент України Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями…
15:30 -
15:18Пільгові кредити, гранти, стимулювання попиту – прем’єр-міністр озвучив переваги програми політики «Зроблено в Україні»
Держава допомагає українським виробникам, інвестує кошти в їхню підтримку, оскільки такі інвестиції примножуються та повертаються назад — у вигляді податків, нових робочих місць, нових технологій,…
15:18 -
14:16Пряма комунікація: Наталія Кравченко зустрілася з керівниками громад Черкаського району
Розширення мережі ветеранських просторів. Підтримка внутрішньо переміщених людей. Дієвий та якісний медичний супровід громадян. Ці та інші питання розглянули на розширеній нараді під головуванням першої…
14:16 -
14:00На Черкащині зустріли черговий евакуаційний потяг
Уночі на Черкащині зустріли ще один евакуаційний потяг із Донеччини. Уже другий на тижні. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Як він розповів, цього…
14:00 -
12:23З початку року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
Йдеться про понад 8 тисяч роботодавців, які взяли на роботу 11 300 внутрішніх переселенців. Наразі за кожного працевлаштованого з-поміж ВПО, який набув цей статус після…
12:23 -
12:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі продовжують відслідковувати в області
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 3 по 11 жовтня…
12:17 -
12:12До уваги бюджетних установ: змінено порядок інформування про укладений договір
Бюджетні установи, що беруть участь у Національній програмі інформатизації, зобов'язані повідомляти про укладені договори щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, вартістю менше 500 тис. грн.…
12:12 -
12:09Ігор Табурець про ситуацію в області на 11 жовтня
Дев'ять із половиною годин поспіль Черкащина була на тривозі. Зокрема, через ворожі БпЛА, що рухалися з різних напрямків і змінювали маршрути. Про це повідомив начальник…
12:09 -
11:58Черкаській екстренці передали автопідсилення
Новий автомобіль поповнив автопарк екстреної медичної допомоги Черкащини. «Швидка» типу «С» на базі Ford Transit має все необхідне медичне устаткування. Вона готова одразу стати до…
11:58 -
11:46Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки…
11:46 -
10:47Цифровізація медичної галузі: які цифрові послуги вже доступні для українців
Електронна система охорони здоров'я – це найбільша ІТ-система в Україні, яка зберігає інформацію про здоров'я 35 млн людей. Вона є основою цифрової трансформації медицини. Які…
10:47