Сергій Чубань – про тарифи та готовність області до опалювального сезону

Директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань інформує про тарифну систему та готовність області до нового опалювального сезону.

Він нагадав, що завдяки ініціативі президента Володимира Зеленського щодо встановлення річних тарифних пропозицій громадяни можуть отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою, ніж на європейському ринку газу.

– Державний Нафтогаз пропонує доступні умови для отримання газу. Для побутових споживачів вона сягає 7,96 за кубометр. Для підприємств теплокомуненерго – 7,42 за кубометр. При тому, що ринкова ціна на понад удвічі вища – до 20 грн за кубометр, – зазначає керівник Департаменту. – Більше того, Глава держави підтримав пропозицію щодо врегулювання  боргів підприємств теплокомуненерго перед Нафтогазом та підписав Закон 1639. Це дає змогу ТКЕ повноцінно та якісно підготуватися до опалювального сезону. Формування ж тарифу на тепло залежить від місцевої влади.

Натепер Черкащина готова до опалювального сезону на 90 %. До управління Держенергонагляду у Черкаській області вже звернулись більшість підприємств теплопостачання для отримання Актів готовності.

До роботи в осінньо-зимових умовах готуються: 128 котелень (рівень готовності 91%), 3 988 житлових будинків (рівень готовності 92%, отримано 2 732 паспорти готовності), 534 школи (рівень готовності 96%), 417 дитячих садків (рівень готовності 98%), 772 заклади охорони здоров’я (рівень готовності 90%).

Теплогенеруючі підприємства області на 91% забезпечені паливом. Черкаська ТЕЦ має запас вугілля 7 тис. тонн та укладено договори на продовження поставок.

Між тим, підтримкою для громадян лишається субсидія на оплату компослуг. Видатки ж на них цьогоріч збільшаться, аби стабільно пройшов опалювальний сезон.

Стрічка новин