#СерцеУкраїни: географічний центр держави став крилатим

Унікальний арт-об’єкт у самому центрі України на Черкащині відтепер може відвідати кожен охочий. У День Державного Прапора «Серце України» офіційно відкрив Президент Володимир Зеленський. За участю Глави держави тут відбулося урочисте підняття найбільшого в області синьо-жовтого стяга.

«Саме тут б’ється серце України. Це арт-об’єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області та наш Крим. Це справді символ того, що підніматися вгору та бути на висоті набагато легше разом», сказав Президент України.

Кожна пара крил прикрашена  автентичним місцевим орнаментом конкретного регіону. У центрі майданчика – серце під склом. Проєкт реалізовано коштом меценатів.

«Я вдячний усім, без кого цей арт-об’єкт був би неможливий, кожному меценатові. Для мене це особливо зворушливо, бо #СерцеУкраїни – на території моєї улюбленої області. Ми  повинні пам’ятати і цінувати свою історію, але водночас маємо творити нову й унікальну історію тут і зараз. Ми маємо творити сучасну державу», – зауважив очільник області Олександр Скічко.

Поруч із арт-об’єктом розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів.

Нагадаємо, географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.