Розбудова сервісів з ментального здоров’я: напрацювання Звенигородщини

«Живі» простори для спілкування, відновлення та проведення заходів із психосоціальної підтримки, наближення послуг з ментального здоров’я на місцях. Як працюють у цьому напрямі на Звенигородщині – ознайомилася перша заступниця очільника області Наталія Кравченко під час робочої поїздки до району.

Спільно із регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторією Шепіль посадовиця відвідала простори психосоціальної підтримки району. Зокрема, у Центрі життєстійкості та ветеранського простору Водяницького ТГ, ветеранському просторі Шполянської громади та ветеранському й освітньому просторі для дітей Ватутінської міської ради.

– Створення та розбудова якісних послуг і сервісів із ментального здоров’я у громадах – те, до чого ми йдемо від початку впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я на Черкащині, – зауважила регіональна координаторка Вікторія Шепіль. – Такі простори вкрай важливі у громаді. Це, передовсім, послуги психосоціальної підтримки, де працюють мультидисциплінарні команди – психологи, фахівці соціальної сфери, юристи, фахівці ЦНАПу та проводяться групи підтримки, а головне – дотримано умов безбар’єрності.

Під час виїзду було проведено установчі наради з органами місцевого самоврядування щодо реалізації завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я та налагоджено тісну взаємодію.