Роман Косенко про підтримку аграріїв на рівні області
Комплексна підтримка. На Черкащині ухвалили програму розвитку агросфери. Діятиме вона до 2028 року. Основні положення документу представив на брифінгу у медіацентрі ОВА директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.
Програма покликана підтримувати розвиток мікро- та малого агробізнесу області, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі. Такий комплексний формат програми підтримки аграріїв вперше розроблений обласною державною адміністрацією, наголосив посадовець.
– Програма складається із семи напрямів підтримки, – розповів Роман Косенко. – Вони стосуються вирощування стратегічних культур гречки та жита, підтримки галузі овочівництва у фермерських господарствах, стимулювання до створення та розвитку фермерських господарств, підтримки молочного та молочно-м’ясного скотарства, розвитку плодово-ягідної галузі та тепличного господарства. Також важливими напрямами програми є підтримка інвестиційної діяльності та збільшення фінансової підтримки агропромислового комплексу. Зокрема, на місцевому рівні.
Надалі програму розширюватимуть, відповідно до потреб аграріїв. Її виконання планується здійснювати коштом обласного бюджету, бюджетів територіальних громад та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Детальніше про напрями підтримки:
- напрям 1. Вирощування стратегічних культур: гречки та жита
Коло учасників: фермерські господарства, сімейні фермерські господарства.
Фінансова підтримка буде надаватись отримувачу на безповоротній основі за вирощування гречки в розмірі 3 тис. грн на один гектар, але не більше ніж 50 гектарів.
Також фінансова підтримка за вирощування жита в розмірі 9 тис. грн на один гектар, але не більше ніж 100 гектарів.
Очікувані результати: збільшення посівних площ до 2,4 тис. га, стабілізації та підвищення показника валового збору 3,9-4 тис. тонн цих культур фермерськими господарствами області.
- напрям 2. Підтримка галузі овочівництва у фермерських господарствах
Коло учасників: фермерські господарства, сімейні фермерські господарства
Фінансова підтримка фермерських господарств і сімейних фермерських господарств на безповоротній основі за вирощування: цибуля ріпчаста, капуста білоголова, буряк столовий, морква столова (овочі ,,борщового набору“ ). У розмірі 15 тис. грн на 1 га.
Очікувані результати: збільшення посівних площ овочевих культур до 110 га та валового збору до 2,5 тис. тонн цих культур у фермерських господарствах та сімейних фермерських господарствах.
- напрям 3. Стимулювання до створення та розвитку фермерських господарств
Коло учасників: фермерські господарства
Передбачає поліпшення матеріально-технічної бази фермерських господарств, які мають в обробітку до 100 га сільськогосподарських угідь, у вигляді фінансової підтримки 5 тис. грн на один гектар сільськогосподарських угідь.
- напрям 4. Підтримка молочного та молочно-м’ясного скотарства
Коло учасників: особисті селянські господарства
Фінансова підтримка особистих селянських господарств за утримання поголів’я корів (за умови утримання не менше як трьох) у розмірі 5 тис. грн на одну корову, але не більше 50 тис. грн для одного отримувача.
Часткове відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва.
Очікувані результати: стабілізація чисельності та збільшення поголів’я ВРХ до 17 тис. голів, обсяг виробленого молока до 120,6 тис. тонн, збільшення кількості створених сімейних фермерських господарств до 20 од.
- напрям 5. Розвиток плодово-ягідної галузі та тепличного господарства
Коло учасників: суб’єкти господарювання всіх форм власності
Часткове відшкодування вартості проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень, будівництво теплиць у розмірі 50% вартості затвердженої проектно-кошторисної документації, але не більше ніж 150 тис. грн одному суб’єкту господарювання впродовж бюджетного року.
Очікувані результати:
Розширення площ плодово-ягідних насаджень у суб’єктів господарювання до 1,1 тис. га.
- напрям 6. Підтримка інвестиційної діяльності та поширення успішного досвіду аграрних підприємств
- напрям 7. Збільшення фінансової підтримки на розвиток агропромислового комплексу шляхом ухвалення місцевих програм
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33