Роман Косенко про підтримку аграріїв на рівні області
Комплексна підтримка. На Черкащині ухвалили програму розвитку агросфери. Діятиме вона до 2028 року. Основні положення документу представив на брифінгу у медіацентрі ОВА директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.
Програма покликана підтримувати розвиток мікро- та малого агробізнесу області, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі. Такий комплексний формат програми підтримки аграріїв вперше розроблений обласною державною адміністрацією, наголосив посадовець.
– Програма складається із семи напрямів підтримки, – розповів Роман Косенко. – Вони стосуються вирощування стратегічних культур гречки та жита, підтримки галузі овочівництва у фермерських господарствах, стимулювання до створення та розвитку фермерських господарств, підтримки молочного та молочно-м’ясного скотарства, розвитку плодово-ягідної галузі та тепличного господарства. Також важливими напрямами програми є підтримка інвестиційної діяльності та збільшення фінансової підтримки агропромислового комплексу. Зокрема, на місцевому рівні.
Надалі програму розширюватимуть, відповідно до потреб аграріїв. Її виконання планується здійснювати коштом обласного бюджету, бюджетів територіальних громад та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Детальніше про напрями підтримки:
- напрям 1. Вирощування стратегічних культур: гречки та жита
Коло учасників: фермерські господарства, сімейні фермерські господарства.
Фінансова підтримка буде надаватись отримувачу на безповоротній основі за вирощування гречки в розмірі 3 тис. грн на один гектар, але не більше ніж 50 гектарів.
Також фінансова підтримка за вирощування жита в розмірі 9 тис. грн на один гектар, але не більше ніж 100 гектарів.
Очікувані результати: збільшення посівних площ до 2,4 тис. га, стабілізації та підвищення показника валового збору 3,9-4 тис. тонн цих культур фермерськими господарствами області.
- напрям 2. Підтримка галузі овочівництва у фермерських господарствах
Коло учасників: фермерські господарства, сімейні фермерські господарства
Фінансова підтримка фермерських господарств і сімейних фермерських господарств на безповоротній основі за вирощування: цибуля ріпчаста, капуста білоголова, буряк столовий, морква столова (овочі ,,борщового набору“ ). У розмірі 15 тис. грн на 1 га.
Очікувані результати: збільшення посівних площ овочевих культур до 110 га та валового збору до 2,5 тис. тонн цих культур у фермерських господарствах та сімейних фермерських господарствах.
- напрям 3. Стимулювання до створення та розвитку фермерських господарств
Коло учасників: фермерські господарства
Передбачає поліпшення матеріально-технічної бази фермерських господарств, які мають в обробітку до 100 га сільськогосподарських угідь, у вигляді фінансової підтримки 5 тис. грн на один гектар сільськогосподарських угідь.
- напрям 4. Підтримка молочного та молочно-м’ясного скотарства
Коло учасників: особисті селянські господарства
Фінансова підтримка особистих селянських господарств за утримання поголів’я корів (за умови утримання не менше як трьох) у розмірі 5 тис. грн на одну корову, але не більше 50 тис. грн для одного отримувача.
Часткове відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва.
Очікувані результати: стабілізація чисельності та збільшення поголів’я ВРХ до 17 тис. голів, обсяг виробленого молока до 120,6 тис. тонн, збільшення кількості створених сімейних фермерських господарств до 20 од.
- напрям 5. Розвиток плодово-ягідної галузі та тепличного господарства
Коло учасників: суб’єкти господарювання всіх форм власності
Часткове відшкодування вартості проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень, будівництво теплиць у розмірі 50% вартості затвердженої проектно-кошторисної документації, але не більше ніж 150 тис. грн одному суб’єкту господарювання впродовж бюджетного року.
Очікувані результати:
Розширення площ плодово-ягідних насаджень у суб’єктів господарювання до 1,1 тис. га.
- напрям 6. Підтримка інвестиційної діяльності та поширення успішного досвіду аграрних підприємств
- напрям 7. Збільшення фінансової підтримки на розвиток агропромислового комплексу шляхом ухвалення місцевих програм
-
16:31700 жінок та 100 ветеранів зможуть безоплатно здобути нову професію у 2025 році
Проєкт Reskilling Ukraine у партнерстві з Міністерством економіки України відкриває реєстрацію на безоплатні курси перекваліфікації для жінок та ветеранів. Цього року опанувати професію водійки вантажного…
16:31 -
15:51Діалог влади та бізнесу: підприємців запрошують на онлайн-зустріч
Представників локального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Темою цього заходу стане організація цивільного…
15:51 -
15:06Черкаський параатлет здобув «золото» чемпіонату Європи
Параатлет Максим Коваль став чемпіоном Європи зі штовхання ядра. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. Чемпіонат Європи у приміщенні з пара…
15:06 -
14:55Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради З кворумом і важливими управлінськими рішеннями. Для нашої Черкащини. Депутати нарешті поставили крапку в історії з МСЕК. Вони підтримали проєкт, напрацьований у…
14:55 -
11:20На запит волонтерів: Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги
Кабінет Міністрів України підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами-юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може…
11:20 -
10:38Ще 350 млн євро на проєкти відновлення України
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба розповів про низку важливих рішень Уряду, які дозволяють пришвидшити реалізацію програм із…
10:38 -
09:54Уряд збільшив можливість бронювання працівників критичної комунальної інфраструктури
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників. Відсоток бронювання підвищується з…
09:54 -
09:24Як повідомити про відсутній зв’язок у Дії
Узастосунку Дія можна повідомити про відсутність мобільного зв’язку чи інтернету. Достатньо надати доступ до геолокації та обрати, які саме послуги не працюють. Повідомлення можна залишити…
09:24 -
09:01Загальні бойові втрати ворога станом на 2 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 918180 (+1410) осіб, танків ‒ 10515 (+10) од, бойових броньованих машин…
09:01 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Сьогодні було багато військових справ. Я провів Ставку. Ключове питання – комплектація наших бригад, забезпечення всім необхідним. Окремо ще говорив із міністром оборони…
08:55 -
17:02Ветеранський спорт: стартував другий етап програми підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали другий етап прийому заявок на участь у програмі «Ветеранський спорт». Ця ініціатива надає…
17:02 -
14:29Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми відновлення України III. За його результатами погоджено ще 14…
14:29