Родини Черкащини отримали понад 4 тисячі «бебі-боксів» цьогоріч

4057 «пакунків малюка» видали сім’ям області з новонародженими дітьми. Середня його вартість – 4,2 тисячі гривень, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА. Водночас тут розпочинають процес виплати «монетизованого» «пакунка малюка».

Пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» стартував у 2018 році. Тоді за 4 місяці того року в область доставили 2948 «бебі-боксів», з яких видали 2654. У 2019 таку допомогу отримали 7300 родин Черкащини з новонародженими.

Нині ж, через тривалі тендерні процедури із закупівлі складових «пакунку малюка», в Україні розробили процедури монетизації цієї одноразової натуральної допомоги. 29 липня Уряд опублікував проект постанови Кабінету Міністрів України «Про виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народились у 2020 році та не отримали «пакунок малюка».

Згідно з проектом постанови, кожна сімʼя, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральної допомоги «пакунок малюка», зможе скористатись своїм правом на грошову компенсацію від держави у розмірі 5000 гривень. Ці кошти надійдуть на спецрахунки, що будуть відкриті у вигляді окремої картки у найближчих для заявників відділеннях АТ КБ «ПриватБанк».

Державна допомога, за проектом, спрямовується виключно на придбання дитячих товарів (засобів догляду, одягу, взуття, харчування, дитячого посуду, іграшок) та товарів для породіллі (прокладок для лактації та прокладок післяпологових). Мережа закладів торгівлі, де можна буде здійснити такі закупівлі, буде визначена Мінсополітики за бажанням цих закладів долучитись до пілотного проекту.

 

Стрічка новин