«Роботи в ділі»: група робототехніки аварійно-рятувального загону спецпризначення запрацювала в ДСНС області

Група робототехніки відділення безпілотних літальних апаратів аварійно-рятувального загону спецпризначення запрацювала сьогодні на базі Головного управління ДСНС України у Черкаській області.

На відкритті побував очільник області Олександр Скічко.

– Приємно, що наші рятувальники йдуть у ногу з часом і постійно вдосконалюються, – відзначає голова ОДА. – Роботизовані комплекси – це альтернатива багатогодинного спостереження та отримання даних для вивчення небезпек. А значить пришвидшує реагування на них. Безперечно, необхідно й надалі нарощувати можливості та технічне оснащення, щоб мінімізувати збитки від надзвичайних ситуацій. І найголовніше – зберегти життя та здоров’я людей.

Відділення безпілотних літальних апаратів у ГУ ДСНС області створили влітку торік. За цей час рятувальники обстежили понад 1300 га, виявили осередки пожеж на площі понад 10 га.

Відділення поступово доукомплектовували технікою. Натепер тут є чотири безпілотні апарати та один підводний дрон. Останній дозволяє зменшити навантаження на водолазні підрозділи та зібрати більш повну інформацію з місця подій на водоймах.