Робота без бар’єрів: спрощуємо інтеграцію людей з інвалідністю в робочий колектив
98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку, згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні. Про це інформують у Мінекономіки.
Щоб стимулювати підприємців наймати людей з інвалідністю, зробити для таких працівників робоче середовище безпечним і комфортним, сприяти їх інтеграції в колектив, Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.
“Для усунення бар’єрів на робочому місці минулого року Мінекономіки запустило програму компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. грн за придбані для своїх працівників спеціальні меблі, обладнання, пристрої, щоб вони могли комфортно працювати. Майже дві сотні роботодавців вже цим скористались. В рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської “Ти як?” разом з партнерами BetterMe запровадили програму для підвищення продуктивності праці. Понад пів тисячі компаній подали заявки на підключення до додатку, щоб їхні співробітники змогли ним користуватись для підтримки свого фізичного і ментального здоров’я. Вітаємо ініціативу партнерів щодо розширення можливостей застосунку”, – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, українська компанія BetterMe у співпраці з Всеукраїнським сучасним центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для усіх, хто постраждав від війни Superhumans розробили навчальний курс “Спілкування без бар’єрів” у застосунку BetterMe: Mental Health.
Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві та покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією. У рамках курсу кожен зможе знайти відповідь на такі питання:
Як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати?
Як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними?
Як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю?
Всі користувачі застосунку BetterMe: Mental Health можуть знайти цей курс на головному екрані або у розділі “Цікаве”.
Нагадаємо, BetterMe: Mental Health – застосунок для збалансованого та усвідомленого життя з індивідуальним щоденним планам, керованими медитаціями, вправами для дихання, афірмаціями, звуками для сну та цілодобовим доступом до спеціалістів із психічного здоров’я. З початку повномасштабної війни застосунок став безкоштовним для всіх українців, він доступний для завантаження на iOS та Android. На сьогодні застосунками BetterMe користуються близько 2 млн українців.
-
16:56Роботодавці Черкащини отримали 12,3 млн грн компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Черкаські роботодавці активно долучаються до урядової програми для роботодавців з надання компенсації для облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та II груп. Їм…
16:56 -
16:45Стартує освітня програма «Мрій та Досягай» для підприємиць
«Мрій та Досягай» — це освітня програма для підприємиць, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це інформують в Міністерстві цифрової трансформації. Учасниці здобудуть необхідні…
16:45 -
14:41На Черкащині очікуються похолодання, мокрий сніг та ожеледиця
За прогнозами синоптиків, 21 листопада погоду формуватиме активний холодний атмосферний фронт циклону «QUITERIA». Він проявиться на Черкащині комплексом небезпечних явищ: значний дощ та мокрий сніг,…
14:41 -
13:56Дербюджет-2025: на сферу охорони здоров’я виділили понад 217 млрд грн
У рамках Держбюджету-2025 передбачається помітне збільшення видатків на сферу охорони здоров’я за ключовими напрямами й пріоритетами. Йдеться про додаткові 6,3 млрд грн, порівняно з початковим…
13:56 -
11:53Збережімо пам’ять про Голодомор: акція в музеї
Черкаський краєзнавчий музей оголосив акцію «Поділися родинною пам’яттю про Голодомор», присвячену Дню пам’яті жертв Голодоморів. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини…
11:53 -
11:47Потужна підтримка: рятувальників Черкащини технічно підсилили
Професійний захист, ефективна підтримка. Черговий масштабний транш техпідсилення отримали рятувальники Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Черкаський гарнізон рятувальників отримав 11 нових машин.…
11:47 -
11:16«Робота без бар’єрів»: 1500 робочих місць для людей з інвалідністю облаштовано за підтримки держави
Держава компенсувала роботодавцям понад 100 млн грн за облаштування робочих місць для 1500 працевлаштованих людей з інвалідністю від початку 2024 року. Найбільше таких роботодавців у…
11:16 -
10:24«Зроблено в Україні» фінансуватиметься повноцінно в наступному році, – Юлія Свириденко
Уряд продовжить політику підтримки українського бізнесу в умовах воєнного стану. У 2025 році на програми стимулювання національних виробників закладено щонайменше 36 млрд грн. Про це…
10:24 -
09:44Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 20 листопада
Від початку доби й до ранку на Черкащині тривала повітряна тривога. По ворожих цілях працювали засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.…
09:44 -
09:41Аграрії отримали 441,5 млн грн грантів для розвитку садівництва та теплиць
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» ще 7 агропідприємств отримали 22,2 млн грн на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного…
09:41 -
09:23Звернення Президента до учасників спеціальної сесії Європарламенту
Щиро вам дякую. Дуже дякую, шановна Роберто, пані Президент! Шановні пані та панове, шановні друзі, наші друзі, друзі України! Дякую вам за підтримку України. Дякую,…
09:23 -
09:18Digital State UA: презентували платформу цифрової України
Україна втретє долучилася до щорічного саміту Tallinn Digital Summit та анонсувала запуск Digital State UA — платформи, яка об’єднає всі ініціативи України у сфері GovTech,…
09:18