Рекомендації МОН щодо старту 2020-2021 навчального року
З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті. Відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднено на сайті МОН сьогодні, 5 серпня 2020 року.
Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.
До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано:
- забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту;
- обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок;
- створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендовано:
- відкрити декілька входів до будівлі,
- збільшити відстань між партами,
- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами,
- виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
- використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання,
- за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,
- встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.
МОН рекомендує закладам запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал.
Спілкування педагогів із батьками слід здійснювати переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку.
Робота груп продовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.
МОН також рекомендує запропонувати батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо продовжити навчання за більш безпечними для них формами – як-то на екстернаті, або дистанційно.
Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. В регіонах встановлюється один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – ”зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. При “червоному” рівні відвідування закладів освіти здобувачами заборонено, отже освітній процес відбувається дистанційно.
Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівнів небезпеки приймає педагогічна рада закладу з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.
-
17:46Політика героїв: Черкащина доєднується до пілотного проєкту з супроводу громад в реалізації ветеранської політики
Більше супроводу – більше ефективності. Черкащина доєднується до пілотного проєкту від громадської організації «Простір можливостей». Це дозволить посилити роботу громад області у напрямі Громади зможуть…
17:46 -
16:38На Черкащині запустили ще один офіс «Зроблено в Україні»
Мікро- та малий бізнес Черкащини отримав ще одне місце підтримки. У Каневі відкрився регіональний офіс «Зроблено в Україні». Це вже другий такий офіс на Черкащині.…
16:38 -
16:20Синоптики прогнозують теплий початок грудня
Проводжати календарну осінь буде антициклон «CLEMENS», який відтіснить на південь і північ чергу атлантичних циклонів. Існує ймовірність туманів, на що слід звернути увагу водіїям та…
16:20 -
16:00Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі відслідковують в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, моніторять на Черкащині. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 листопада по 28…
16:00 -
14:34Як знайти Пункти незламності в Дії під час відключень світла
Після чергового російського ракетного обстрілу в Україні задіяні екстрені відключення електроенергії. Щоб залишатись на зв’язку, зарядити телефон або просто зігрітися, скористайтеся Пунктами незламності. Знайти їх…
14:34 -
13:35Переселенці можуть отримати стипендії на програми перекваліфікації
Внутрішньо переміщених осіб, які прагнуть підвищити свої професійні навички через короткострокові навчальні курси або програми для кар’єрного розвитку, запрошують взяти участь у грантовому конкурсі. Захід…
13:35 -
13:21Як на Черкащині викривали мережі для ухилянтів: подробиці від СБУ
Служба безпеки України продовжує виявляти спроби перешкодити мобілізації. У Черкаській області викрито двох адміністраторів, які через Telegram, Viber та Signal публікували закриту інформацію про мобільні…
13:21 -
11:15«Ми всі за одне»: стартувала національна кампанія про суперсилу українців
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Міністерством культури та стратегічних комунікацій запускають національну кампанію «Ми всі за одне». Вона покликана нагадати українцям про…
11:15 -
11:09Оператори протимінної діяльності зможуть подавати заявку до органів сертифікації через Дію
В Україні спрощують процес сертифікації операторів, які займаються чи планують займатися гуманітарним розмінуванням. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації. Скоро подати заяву про проведення…
11:09 -
10:28Норвегія та Німеччина надають €2 млн грантів на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом…
10:28 -
09:151400 приватних домогосподарств області стали енергонезалежними
Курс на енергостійкість. Уже 1400 приватних домогосподарств подбали про власну енергетичну незалежність. Вони встановили гібридні сонячні електростанції. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. І…
09:15 -
08:54Загальні бойові втрати противника станом на 28 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.11.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 736630 (+1220) осіб, танків ‒ 9450 (+1) од, бойових броньованих машин‒…
08:54