Регіони отримали понад 190 тисяч вакцини від грипу для безоплатних щеплень груп ризику
Міністерство охорони здоров’я розподілило в регіони 193 тисячі доз вакцини від грипу, отриманих в межах гуманітарної допомоги. 11 листопада вся вакцина вже доставлена в області.
«Вакцина захищає від всіх штамів грипу, що будуть циркулювати в цьому році. Безоплатні щеплення можуть отримати особи з груп ризику. Передусім, йдеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями. Це важливо, адже грип може мати важкий перебіг та спричинити серйозні ускладення: пневмонію, отити, синусити, менінгіт та взагалі призвести до смерті», – наголосив застуник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, наразі в Україні не так поширена практика щорічної вакцинації від грипу, проте таку ситуацію треба змінювати, як і руйнувати міф, що грип – це несерйозне захворювання на рівні із застудою.
Цього року Україна отримала 30 тисяч вакцини від грипу в межах механізму PIVI та 163 тисячі доз від фармацевтичної компанії «Sanofi». Розподіл вакцини здійснювався з огляду на потреби регіонів. До прикладу, Закарпатська та Дніпропетровська області отримають близько 9 тисяч вакцини, Київська – понад 10 тисяч доз, Одеська – більше 14 тисяч, Полтавщина та Львівщина отримають близько 7 тисяч доз.
Ігор Кузін нагадав, що щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а отже, не є безоплатним. Проте держава робить все можливе, щоби таку можливість мали особи з груп ризику. На сектор безпеки, зокрема військовим, розподілили майже 56 тисяч доз.
Окрім того, на комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян.
І хоча оптимальний час введення вакцини від грипу – це вересень-жовтень, проте щеплення рекомендують робити протягом усього епідсезону. Імунітет до грипу формується через 7-14 днів.
Особливо важливо таке щеплення робити вагітним, адже грип дуже небезпечний для жінок, що готуються стати мамами. Вагітність робить жінок більш схильними до важкого перебігу грипу, що може спричинити госпіталізацію, передчасні пологи та навіть смерть немовляти. Доведено, що вакцинація знижує ризик захворювання на грип у вагітних на 50%, та госпіталізації з грипом у середньому на 40% .
Жінки, які отримали щеплення від грипу під час вагітності, також передають захист своїм дітям, який зберігається протягом перших місяців їхнього життя.
Щеплення інактивованою вакциною є безпечним для вагітних, його можна робити у будь-якому триместрі.
-
17:10Домашні візити запроваджуються в системі охорони здоров’я для покращення добробуту дітей
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них удома. Це уможливив новий порядок, нещодавно затверджений Міністерством охорони здоров'я. …
17:10 -
16:44Національний кешбек: українці накопичили 1 млрд грн за час дії програми
За час дії програми «Національний кешбек» з початку вересня до середини січня українцям нараховано вже 1 млд грн кешбеку за придбання товарів українського виробництва. З…
16:44 -
16:41Перенавчання на актуальні професії дозволить залучити на ринок праці сотні тисяч українців
Сотні тисяч економічно неактивних українців можна залучити на ринок праці, надавши їм можливість опанувати нову актуальну професію, перекваліфікуватись чи підвищити професійний рівень. Про це зазначила…
16:41 -
16:06Україна та Велика Британія підписали всеосяжну угоду про сторічне партнерство
У Києві Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали Угоду про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, яка…
16:06 -
15:46Реформа МСЕК: на Черкащині працюють 54 команди лікарів із оцінки стану здоров’я пацієнтів
Замість медико-санітарної комісії - експертні команди з оцінювання стану здоров’я пацієнтів. На Черкащині на сьогодні працюють 54 таких команд. Про це розповіла начальниця обласного управління…
15:46 -
14:10Банки профінансували проєкти для посилення енергонезалежності на 10,5 млрд грн
У період з червня по грудень 2024 року українські банки розпочали фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності на суму 10,5 млрд грн,…
14:10 -
12:10Міжнародний Реєстр збитків для України відкрив другу категорію – смерть близького члена сім’ї
Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, розпочав приймати заяви за ще однією категорією – смерть близького члена сім’ї. Подати відповідну заяву через вебпортал…
12:10 -
11:34Програма відновлення України III: громади проходять навчання з підготовки та подання заявок на фінансування
Мінрозвитку спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій. Учасники навчаються створювати проєкти та подавати заявки в межах «Програми…
11:34 -
08:43Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 січня
Ніч в області минула з повітряною тривогою. У цей час працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. У підсумку оборонці збили "шахед"…
08:43 -
08:32Загальні бойові втрати ворога станом на 16 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 814150 (+1480) осіб,танків ‒ 9791 (+11) од,бойових броньованих машин ‒ 20368 (+20)…
08:32 -
08:28Президент України обговорив із Президентом Польщі подальшу оборонну та політичну підтримку
У Варшаві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Серед головних тем обговорення – подальша взаємодія, оборонна допомога, наближення справедливого миру та…
08:28 -
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33