«Реабілітовані історією. Черкаська область»: на Черкащині презентували вже 11 том серії книг

11-ий том науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» презентували днями. Із цієї нагоди в обласному краєзнавчому музеї зібрались історики, краєзнавці, журналісти, громадськість. Книгу видали за кошти обласного бюджету.

Серія вводить в інформаційний обіг матеріали, документи, свідчення про діяльність політичного керівництва, органів державної влади, репресивних та правоохоронних служб колишнього СРСР, які розкривають антигуманну суть тоталітарної держави. Головним змістом видання є публікація біографічних довідок про кожну людину, яка пройшла крізь жорна репресивної машини.

З дня заснування регіонального підрозділу в 1993 році й до 9 грудня 2017 року (до останнього подиху) беззмінно очолював творчу групу черкаських дослідників заслужений журналіст України П.М.Жук. У її складі впродовж тривалого часу працював лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка письменник і журналіст В.І.Захарченко, який теж був політв’язнем. 31 січня 1973 р. його було заарештовано за антирадянську діяльність і Черкаським обласним судом засуджено на п’ять років суворого режиму. Покарання відбував у концтаборі № 5 у Пермській області.

Нині над виданням книг проекту працюють архівіст першої категорії Віра Рубцова, дослідниця Надія Кубрак та молодший науковий співробітник, аспірант Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького Роман Король. Спільно з архівними працівниками, відомими пошуковцями Черкащини вони презентують вже 11 книгу про репресованих земляків. З-поміж аналогічних підрозділів в Україні черкаськими дослідниками видано найбільше томів проекту.

Зауважимо, засновниками проекту є Національна академія наук України, Інститут історії України, головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», Служба безпеки України, Національна спілка краєзнавців України, Українське культурно-просвітницьке товариство «Меморіал» імені В. Стуса, обласні ради та обласні державні адміністрації.