Публічних службовців Черкащини навчали основ вебдоступності
Тренінг із основ цифрової доступності для публічних службовців відбувся в Черкасах. Упродовж двох днів близько 100 представників державних установ та органів місцевого самоврядування, які продукують контент та адмініструють вебресурси, навчалися створювати контент у соцмережах та на сайтах, а також розробляти інші цифрові продукти з урахуванням відповідних стандартів.
Навчання організували за ініціативи Черкаської обласної військової адміністрації за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні реалізує за фінансування Швеції.
Вебдоступність – це низка вимог до онлайн-контенту для того, щоб цим електронним продуктом могли скористатися всі користувачі. Наприклад, люди із порушеннями зору, з порушеннями слуху чи когнітивними порушеннями, маломобільні користувачі тощо.
– Цифрова держава – це коли державними послугами можуть користуватись всі українці без винятку, – сказала головна спеціалістка управління розвитку цифрових навичок і цифровізації освіти Мінцифри Ярослава Дьо. – Для цього необхідно створювати безбар’єрний цифровий світ в Україні, де комфортно кожному та кожній. Саме тому спільно з UNDP ми продовжуємо активну співпрацю з метою розвитку вебдоступності. Тренінг із основ цифрової доступності, як і освітній серіал «Вебдоступність» на Дія.Освіта, надають знання та навички, що дозволять побудувати інклюзивну країну.
Як наголосив заступник начальника Черкаської ОВА Сергій Свєрчков, державні інформаційні ресурси мають бути доступними для всіх громадян.
– Тренінг із вебдоступності для публічних службовців на Черкащині є справді цінним джерелом знань, – сказав він. – Фахівці, які його проводили, мають практичний досвід у цій сфері. Далі – реалізація здобутих знань учасниками тренінгу.
Тренінг із цифрової доступності для публічних службовців напередодні також провели у Рівному та Дніпрі. Минулого року подібне навчання за фінансування Японії організували для представників держустанов та органів місцевого самоврядування у Вінниці, Львові та Полтаві.
UNDP в Україні за підтримки Швеції та інших партнерів тісно працює із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням вебдоступності державних ресурсів у країні.
Нагадаємо, у 2022 році в Україні набув чинності новий державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року органи державної влади зобов’язані упорядкувати свої цифрові продукти, відповідність до його вимог.
Крім того, партнери розробили тематичний освітній серіал «Вебдоступність» для порталу Дія.Освіта. Онлайн-курс містить усю інформацію про основи цифрової доступності та пропонує рекомендації, як усувати типові цифрові бар’єри. На його основі також створили «Короткий посібник з вебдоступності», що містить усі необхідні інструкції у текстовій формі.
-
08:27Загальні бойові втрати ворога станом на 15 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 812670 (+1580) осіб,танків ‒ 9780 (+13) од,бойових броньованих машин ‒ 20348…
08:27 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Ранок – військові. Доповідь щодо фронту, наших потреб у зброї та відповідного постачання. Окрема розмова – із…
08:22 -
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29 -
11:03Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
Циркуляція вірусів грипу, що встановлена у 12 (48%) регіонах, свідчить про регіональне географічне поширення вірусів грипу в Україні. У Черкаській області, за попередній тиждень, із 6…
11:03 -
10:44Триває прийом заявок від громад на встановлення когенераційних установок
Міністерство розвитку громад та територій України запрошує громади долучитися до програми підтримки «Програма відновлення України III», реалізованої у співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Одним…
10:44 -
10:22Гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство: відновлено подання заявок
На порталі Дія відновлено можливість отримати гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство. Про це інформують у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Грант…
10:22 -
09:54Відтепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції
Новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінив і розширив умови, за якими можна складати європротокол і виклик поліції…
09:54