Публічних службовців Черкащини навчали основ вебдоступності
Тренінг із основ цифрової доступності для публічних службовців відбувся в Черкасах. Упродовж двох днів близько 100 представників державних установ та органів місцевого самоврядування, які продукують контент та адмініструють вебресурси, навчалися створювати контент у соцмережах та на сайтах, а також розробляти інші цифрові продукти з урахуванням відповідних стандартів.
Навчання організували за ініціативи Черкаської обласної військової адміністрації за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні реалізує за фінансування Швеції.
Вебдоступність – це низка вимог до онлайн-контенту для того, щоб цим електронним продуктом могли скористатися всі користувачі. Наприклад, люди із порушеннями зору, з порушеннями слуху чи когнітивними порушеннями, маломобільні користувачі тощо.
– Цифрова держава – це коли державними послугами можуть користуватись всі українці без винятку, – сказала головна спеціалістка управління розвитку цифрових навичок і цифровізації освіти Мінцифри Ярослава Дьо. – Для цього необхідно створювати безбар’єрний цифровий світ в Україні, де комфортно кожному та кожній. Саме тому спільно з UNDP ми продовжуємо активну співпрацю з метою розвитку вебдоступності. Тренінг із основ цифрової доступності, як і освітній серіал «Вебдоступність» на Дія.Освіта, надають знання та навички, що дозволять побудувати інклюзивну країну.
Як наголосив заступник начальника Черкаської ОВА Сергій Свєрчков, державні інформаційні ресурси мають бути доступними для всіх громадян.
– Тренінг із вебдоступності для публічних службовців на Черкащині є справді цінним джерелом знань, – сказав він. – Фахівці, які його проводили, мають практичний досвід у цій сфері. Далі – реалізація здобутих знань учасниками тренінгу.
Тренінг із цифрової доступності для публічних службовців напередодні також провели у Рівному та Дніпрі. Минулого року подібне навчання за фінансування Японії організували для представників держустанов та органів місцевого самоврядування у Вінниці, Львові та Полтаві.
UNDP в Україні за підтримки Швеції та інших партнерів тісно працює із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням вебдоступності державних ресурсів у країні.
Нагадаємо, у 2022 році в Україні набув чинності новий державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року органи державної влади зобов’язані упорядкувати свої цифрові продукти, відповідність до його вимог.
Крім того, партнери розробили тематичний освітній серіал «Вебдоступність» для порталу Дія.Освіта. Онлайн-курс містить усю інформацію про основи цифрової доступності та пропонує рекомендації, як усувати типові цифрові бар’єри. На його основі також створили «Короткий посібник з вебдоступності», що містить усі необхідні інструкції у текстовій формі.
-
16:39Доступні ліки: виписано понад 80 млн е-рецептів
Програма реімбурсації «Доступні ліки» почала працювати з 1 квітня 2019 року. Відпуск лікарських засобів у межах програми здійснюється за електронним рецептом, за цей період їх…
16:39 -
14:44«Укренерго» про нову уніфіковану схему відключень
Встановити однакові принципи застосування графіків погодинних відключень для населення в усіх областях. Таку мету має оновлена «Інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії»,…
14:44 -
14:06Як бізнесу стати постачальником ЗСУ: освітній серіал для українських компаній
Державний оператор тилу (ДОТ) створив освітній серіал «Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ». Це покроковий гід для українських підприємців, які хочуть долучитися до забезпечення армії.…
14:06 -
14:00На Черкащині затверджено перші місцеві бюджети на 2025 рік
В області стартував процес ухвалення місцевих бюджетів на наступний рік. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Першими стартували районні ради. Сьогодні, 12…
14:00 -
12:07В Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів
Зокрема, в громадах області працюють 34 фахівці із супроводу ветеранів, які допомагають у вирішенні питань соціального характеру. Загалом відбірковими комісіями рекомендовано до працевлаштування на посади…
12:07 -
11:41Уряд продовжив програму підтримки малих аграріїв
Уряд продовжив фінансування державної програми з підтримки аграріїв, які обробляють до 120 га угідь або утримують до 100 корів, 500 кіз та овець. Про це…
11:41 -
11:29Інформаційна безбар’єрність: в ОВА навчали принципів доступної комунікації
Інструктаж для структурних підрозділів адміністрації провели фахівці відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він стосувався забезпечення актуальності та безбар’єрності в поданні інформації…
11:29 -
11:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 05 грудня по 12 грудня у…
11:17 -
10:26«Успішні разом-2024»: громада Черкащини перемогла у всеукраїнському конкурсі
Буцька селищна тергромада здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Участь в конкурсі…
10:26 -
10:24Укрпошта випускає поштову марку «Usyk. Світ любить сильних»
16 грудня Укрпошта відкриває нову сторінку в історії української філателії, презентуючи благодійну поштову марку «USYK. Світ любить сильних». Про це інформуютьть на головній пошті країни.…
10:24 -
09:32Податок на нерухомість: бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн
Бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн від податку на нерухомість. Про це інформують в ГУ ДПС області. Такі результати фіксують за результатами 11…
09:32 -
09:07Загальні бойові втрати ворога станом на 12 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 758730 (+1390) осіб,танків ‒ 9532 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19644 (+28)…
09:07