Публічних службовців Черкащини навчали основ вебдоступності
Тренінг із основ цифрової доступності для публічних службовців відбувся в Черкасах. Упродовж двох днів близько 100 представників державних установ та органів місцевого самоврядування, які продукують контент та адмініструють вебресурси, навчалися створювати контент у соцмережах та на сайтах, а також розробляти інші цифрові продукти з урахуванням відповідних стандартів.
Навчання організували за ініціативи Черкаської обласної військової адміністрації за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні реалізує за фінансування Швеції.
Вебдоступність – це низка вимог до онлайн-контенту для того, щоб цим електронним продуктом могли скористатися всі користувачі. Наприклад, люди із порушеннями зору, з порушеннями слуху чи когнітивними порушеннями, маломобільні користувачі тощо.
– Цифрова держава – це коли державними послугами можуть користуватись всі українці без винятку, – сказала головна спеціалістка управління розвитку цифрових навичок і цифровізації освіти Мінцифри Ярослава Дьо. – Для цього необхідно створювати безбар’єрний цифровий світ в Україні, де комфортно кожному та кожній. Саме тому спільно з UNDP ми продовжуємо активну співпрацю з метою розвитку вебдоступності. Тренінг із основ цифрової доступності, як і освітній серіал «Вебдоступність» на Дія.Освіта, надають знання та навички, що дозволять побудувати інклюзивну країну.
Як наголосив заступник начальника Черкаської ОВА Сергій Свєрчков, державні інформаційні ресурси мають бути доступними для всіх громадян.
– Тренінг із вебдоступності для публічних службовців на Черкащині є справді цінним джерелом знань, – сказав він. – Фахівці, які його проводили, мають практичний досвід у цій сфері. Далі – реалізація здобутих знань учасниками тренінгу.
Тренінг із цифрової доступності для публічних службовців напередодні також провели у Рівному та Дніпрі. Минулого року подібне навчання за фінансування Японії організували для представників держустанов та органів місцевого самоврядування у Вінниці, Львові та Полтаві.
UNDP в Україні за підтримки Швеції та інших партнерів тісно працює із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням вебдоступності державних ресурсів у країні.
Нагадаємо, у 2022 році в Україні набув чинності новий державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року органи державної влади зобов’язані упорядкувати свої цифрові продукти, відповідність до його вимог.
Крім того, партнери розробили тематичний освітній серіал «Вебдоступність» для порталу Дія.Освіта. Онлайн-курс містить усю інформацію про основи цифрової доступності та пропонує рекомендації, як усувати типові цифрові бар’єри. На його основі також створили «Короткий посібник з вебдоступності», що містить усі необхідні інструкції у текстовій формі.
-
17:27Російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети
Нова загроза - ворожі БпЛА, що розкидають вибухівку. Вони можуть використовуватись ворогом для ураження будь-якого з регіонів країни. Ризик надзвичайно високий й через те, що…
17:27 -
17:14Підприємці продовжують отримувати компенсацію за працевлаштування ВПО
Майже 2500 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 4200 внутрішньо переміщених осіб з початку 2025 року. Держава виплатила їм 94 млн грн. Про це повідомила заступниця…
17:14 -
16:26Доступні кредити 5-7-9%: з початку 2025 року середньомісячні обсяги кредитування бізнесу у зонах високого воєнного ризику зросли вдвічі
Українські підприємці продовжують інвестувати навіть в умовах безпрецедентних викликів. З початку 2025 року бізнес, що працює у зоні високого воєнного ризику, залучив у банках кредитів…
16:26 -
14:59Синоптики розповіли, коли на Черкащину повернеться тепло
Період аномально холодної погоди на Черкащині завершується. Втім перед поверненням весняного тепла очікується ускладнення: сніг та мокрий сніг. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій…
14:59 -
14:52Як військовослужбовцям отримати безоплатну правничу допомогу?
Військовослужбовці та ветерани мають гарантоване право на безоплатну правничу допомогу. Консультації, підготовка документів, захист у суді – послуги доступні по всій Україні. Де й як…
14:52 -
14:20В Україну надійшло 170 тисяч доз вакцини БЦЖ для вакцинації немовлят від туберкульозу
Вакцини БЦЖ є частиною поставки вакцин, які Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). Угоду про…
14:20 -
14:03Профілактика та лікування: лікарка розповіла про захворюваність на поліомієліт в області
Поліомієліт досі загрожує дітям. Особливо у країнах із низьким рівнем вакцинації. Про ризики та захист дітей від цієї хвороби розповіла лікарка-невролог обласної дитячої лікарні Катерина…
14:03 -
13:02Можливості для ветеранів на ринку праці: в ОЦЗ розповіли про нові проєкти
Нові проєкти, навчання та можливості. Усе для ветеранів і ветеранок, їхніх близьких, а також жінок на ринку праці. Про можливості розповіла на брифінгу в медіацентрі…
13:02 -
12:37На Черкащині визначили кращого спортсмена березня-2025
Сергій Куліш – кращий спортсмен березня-2025 на Черкащині. Про це інформують у відділення НОК України у Черкаській області. За підсумками досягнень на звання кращого спортсмена…
12:37 -
12:03Як здійснюється безоплатна правнича допомога звільненим з полону військовим
Міністерство оборони України забезпечує захисників та захисниць необхідною правничою підтримкою для роз’яснення порядку відновлення їхніх порушених прав. Держава гарантує звільненим з полону військовим доступ до…
12:03 -
09:22ЄІБ виділяє 300 млн євро для відновлення енергетики та інфраструктури України
Україна отримає 300 млн євро від Європейського інвестиційного банку для відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Відповідні угоди підписані…
09:22 -
09:17Україна виконала 81% зобовʼязань за Угодою про асоціацію
За 2014-2024 роки Україна виконала 81% всіх зобовʼязань за Угодою про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Про це свідчить Звіт про виконання Угоди про…
09:17