Психічне здоров’я українців під час війни: презентація дорожньої карти
Оперативна дорожня карта є консенсусом щодо подальших дій у сфері допомоги українцям у подоланні психосоціальних наслідків війни вже зараз.
21 грудня 2022 року відбулася презентація Оперативної дорожньої карти “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни”.
Участь у заході взяла заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва. Також були присутні партнери держави в цій сфері: Глава Бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт та представники міжнародних і громадських організацій, залучених до реагування та надання допомоги у сфері психічного здоров’я.
Дорожня карта з психічної та психосоціальної допомоги розроблена на виконання відповідної Національної програми, створення якої ініціювала перша леді України Олена Зеленська.
Важливі та невідкладні дії у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні потрібні в різних галузях: охорона здоров’я, соціальні послуги, освіта. З продовженням агресії проти нашої держави потреби лише зростають.
Документ врахував інтереси різних груп населення (ветерани та їхні родини, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, люди, які зазнали гендерно зумовленого насильства, люди, які постраждали від мін, та інші групи). За останніми даними, до 15 млн українців матимуть проблеми з психічним здоров’ям, 3-4 млн з них буде потрібне медикаментозне лікування, а також терапія травм та стресу.
“Психологічна допомога є складовою майже всіх соціальних послуг. Станом на зараз, в системі центрів соціальних служб працює близько 300 психологів та понад 3,6 тис фахівців із соціальної роботи, які щоденно надають підтримку тисячам родин чи одиноких людей у складних життєвих обставинах”, – повідомила під час зустрічі Уляна Токарєва.
Така допомога надається постраждалим від домашнього насильства, родинам ВПО та тим, які виховують дітей з інвалідністю, дітям та їх прийомних родинам та багатьом іншим.
Важливо відзначити, що станом на сьогодніособи літнього віку та люди з інвалідністю є одними із найчисленніших споживачів соціальної послуги стаціонарного догляду. Вже створена та діє міжвідомча робоча група з питань розвитку підтриманого проживання для літніх людей та людей з інвалідністю. Це є надважливою програмою, над якою Міністерство зараз співпрацює з ВООЗ та іншими партнерами.
Дорожню карту “Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни” було запущено як гнучкий документ, який буде переглядатися разом зі зміною контексту та новими відгуками, отриманими від зацікавлених сторін. Він залишається відкритим до пропозицій з боку міжнародних партнерів України.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
14:07Знання рятують життя: класи безпеки відкривають на Черкащині
Черкаська ОВА спільно з обласною ДСНС розширює географію «Класів безпеки» в регіоні. Від початку року ще 9 таких класів запрацювали в закладах освіти. Про це…
14:07 -
10:45Втрата чутливості – погана новина: як проживати різні емоції під час війни
https://youtu.be/eIIkkYjNVa0 Споживання антидепресантів в Україні 2022 року досягло свого пікового значення, а близько 300 мільйонів гривень щомісяця українці витрачають на заспокійливі засоби з НЕдоведеною ефективністю…
10:45 -
10:22Укрпошта презентувала поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель»
31 березня Укрпошта ввела в обіг новий поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель», присвячений містам-героям Київщини і їхнім нескореним жителям, які одними…
10:22 -
10:17Три нові освітні серіали для державних службовців презентують на Дія.Цифрова освіта
На платформі Дія.Цифрова освіта з’являться три нові освітні серіали для державних службовців. Серія освітніх серіалів покликана навчити ефективно взаємодіяти в команді та розуміти кризові ситуації.…
10:17 -
09:57Черкащан запрошують долучатися до акції «Єдина Україна»
Вивчай історію разом з нами. Міністерство молоді та спорту України розпочинає Всеукраїнську акцію «Єдина Україна». Онлайн-проект покликаний поглибити знання з історії України, розповісти маловідомі факти…
09:57 -
09:52Синоптики розповіли, якої погоди очікувати на наступному тижні
В атмосфері виникла цікава синоптична ситуація. Тож, розраховувати на комфортну, теплу та суху погоду у найближчий тиждень не варто. Дорога циклонам у наш регіон відкрита.…
09:52 -
09:36В Україні створять Координаційний центр з психічного здоров’я
Через повномасштабну війну росії проти України, зросла кількість українців, які потребують професійної допомоги у сфері охорони психічного здоров’я. Мова йде як про військовослужбовців та ветеранів,…
09:36 -
09:15Уряд запускає грантові програми для ветеранів у межах єРобота
Ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати гранти на запуск власної справи в будь-якій сфері. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Кабінет Міністрів України на…
09:15 -
09:08Загальні бойові втрати противника станом на 31 березня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 до 31 березня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 173360 (+460) осіб ліквідовано…
09:08 -
09:06400 днів нашої оборони від повномасштабної агресії – це колосальний шлях, – Зеленський
https://youtu.be/ovebKvJT0kE Бажаю здоровʼя, шановні українці! Чотириста днів... Чотириста днів нашої оборони від повномасштабної агресії. Це колосальний шлях, який ми пройшли. Всі разом – кожен і…
09:06 -
17:40«Мова – наша зброя», – Ігор Табурець на зустрічі з освітянами Черкащини
Черкащина першою в Україні ухвалила комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя області. Мовні здобутки регіону та результати упровадження програми…
17:40 -
16:40Пункти незламності на Черкащині змінюють режим роботи (ОНОВЛЕНО)
Режим роботи пунктів незламності в області змінено. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - На сьогодні на Черкащині створено 195 пунктів незламності, –…
16:40