Пропозиції до плану дій із оздоровлення Росі напрацьовували на Черкащині
Порятунок річки Рось вимагає комплексних підходів і дієвих інструментів. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи під головуванням міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, що відбулось у Черкаській ОВА.
На засіданні заслухали, як виконуються попередні доручення. А також пропрацьовували пропозиції до плану дій, який уже невдовзі має бути фіналізований.
– Проблематика Росі не виникла сьогодні чи рік тому, – наголосив очільник Черкащини Ігор Табурець. – Це питання багатьох років. І не лише Черкащини, а ще трьох областей: Київської, Вінницької, Житомирської. Зарегульованість, зменшення водності, сповільнення стоку, замулення, забруднення стічними водами – головні біди річки. І побороти їх можна лише комплексними рішеннями та дієвими інструментами впливу на тих, чиє несумлінне господарювання довело Рось до нинішнього стану.
Очільник Міндовкілля Руслан Стрілець визначив першочергові завдання. Серед них:
- Регіональному офісу водних ресурсів річки Рось переглянути режими експлуатації водосховищ, які мають ГЕС, та здійснювати щоденний контроль витрат води на них;
- Держводагентству спільно з місцевою владою визначити подальшу долю безхазяйних гідротехнічних споруд;
- Держгеонадрам спільно з Держводагентством активізувати роботу з відновлення проведення моніторингу підземних вод та обліку їх використання;
- Держекоінспекції підготували обґрунтовані пропозиції щодо проведення перевірок дотримання природоохоронного законодавства у басейні р. Рось.
– Розраховую на наступному засіданні спільно з народними депутатами обговорити інструменти щодо посилення відповідальності саме органів місцевого самоврядування за неналежну експлуатацію гідротехнічних споруд та невжиття заходів щодо збереження річок, – підсумував міністр.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
- Facebook Черкаської ОВА
- Facebook начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця
- Телеграм-канал Ігоря Табурця
-
08:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 квітня
Через ворожі дрони на Черкащині вночі були затяжні тривоги. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У цей час наші захисники неба знищили 3 російські…
08:18 -
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07