«Приклад для інших регіонів»: Digital Cherkasy про підсумки-2021

Черкащина діджиталізується. У Digital Cherkasy підсумували свою роботу. Ця громадська організація працює з вересня 2021 року. За цей час спільно з обласною, міською владою та бізнес-партнерами реалізували проєкти у сферах освіти, екології, інфраструктури та медицини.

«Черкащина стала першою, де створили проєктний офіс із цифровізації. Це хороший приклад для інших регіонів. Основне завдання цього офісу – допомогти мерії і ОДА в питаннях імплементації проєктів із цифровізації. Я впевнена, що офіс розвиватиметься ще активніше, адже у планах громадської організації – реалізація чималої кількості проєктів», – сказала заступниця міністра Міністерства цифрової трансформації України Валерія Іонан, яка доєдналася до зустрічі онлайн.

За останні пів року Digital Cherkasy реалізовано понад десяток проєктів.

«Хочу відзначити практичний результат нашої спільної діяльності. Цей досвід і знання цікаві для інших областей України, адже там розпочали створювати такі ж digital-офіси. Це означає, що ми подаємо приклад для інших», – сказав заступник голови Черкаської ОДА Сергій Свєрчков.

Керівник ГО «Digital Cherkasy» Ярослав Швидкий розповів про ключові проєкти. Серед них:

створення стратегії цифрової трансформації Черкаської області на 2022-2024 роки;

створення Концепції розвитку цифрової грамотності в Черкаській області та Черкасах;

проведення пілоту «Безпечна школа» з кібербезпеки.

Також спільно з Google в області створили портал віртуальних туристичних об’єктів Черкащини. А ще – реалізували пілотний проєкт «Цифрова інклюзія у Черкаській області». У його межах якого діти з особливими навчальними потребами  та педагоги, які працюють з ними, забезпечені 15 планшетами та першим україномовним інклюзивним додатком для комунікації, навчання та розвитку. Проєкт апробується на базі Уманського державного педагогічного університету та Черкаського навчально-реабілітаційного центру «Країна добра».

В офісі Digital Cherkasy діє соціальний коворкінг, де є вільний доступ до Інтернету і  кожен охочий може безкоштовно попрацювати.