При вартості газу 6,99 грн за кубометр тариф на тепло майже не зміниться, – черкаський теплопостачальник
Черкаська обласна державна адміністрація продовжує вести діалог із теплопостачальними підприємствами області. Сьогодні відбулася нарада за участі директора департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Сергія Чубаня та керівника “Черкаситеплокомуненерго” Павла Карася.
Під час зустрічі обговорили можливості зменшення затрат підприємства, аби знизити вартість послуг для кінцевого споживача.
За словами Павла Карася, вартість теплопостачання напряму залежить від вартості газу, який на 60% є складовою тарифу. Є й інші складові, але не такі значні, як газ. Наприклад, на сьогодні збільшився прожитковий мінімум, що несе за собою зростання витрат на заробітні плати працівникам комунальному підприємству.
- Комунальне підприємство, на жаль, не має внутрішніх резервів, аби покривати різницю в тарифах. Залишки, які накопичили за рахунок теплої минулорічної зими, спрямували на погашення різниці вартості газу ще в грудні 2020-го року. Це дозволило не збільшити тариф. До того ж на сьогодні ми не можемо змінити постачальника газу, оскільки маємо борги за минулі періоди перед “Нафтогазом”. Але якщо ціна на газ найближчим часом не зростатиме – вартість тепла не збільшуватиметься. Встановлення максимальної граничної ціни на газ для населення на рівні 6,99 грн з ПДВ за кубометр дозволить суттєво не підвищувати тариф на теплопостачання для черкащан. Споживачі майже не відчують різниці, – говорить керівник комунального підприємства.
Серед проблемних питань – нарахування пені від газопостачальника. Відповідно до угоди з “Нафтогазом”, “Теплокомуненерго” зобов’язане проводити розрахунки за використаний газ ще до того, як отримає кошти від власних споживачів. Попри те, що населення вчасно сплачує власні рахунки, пеня за угодою все одно виникає, що спричиняє додаткові витрати підприємства.
“Черкаситеплокомуненерго” просить Черкаську ОДА звернутися до вищого керівництва країни щодо встановлення ціни на газ на початку місяця, аби підприємства могли заздалегідь розраховувати рентабельність та використовувати альтернативні джерела. А також розглянути можливість зміни газопостачальника при наявності у підприємства боргів, що, за словами Павла Карася, дозволить стати багатьом теплопостачальникам країни повноцінними учасниками ринку газу.
Як наголошує в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак, адміністрація готова до діалогу із усіма, хто готовий надавати конструктивні пропозиції.
– Уряд підготував та реалізовує 8 грунтовних кроків, які сприятимуть зменшенню тарифів для українців. Зокрема, громадяни, у яких встановлене електроопалення, отримають компенсації від держави. На це уряд спрямував 1,4 мільярда гривень. Крім того, це буде стосуватися не лише українців, які мають електроопалення, а й багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Аби отримати компенсацію не треба буде кудись ходити і носити довідки, їх нарахують автоматично, – зауважив Віктор Гусак.
НКРЕКП встановила максимальний тариф на розподіл на рівні 1,79 грн за кубометр, а Уряд вже запровадив до кінця опалювального сезону максимальну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубічний метр.
«Ми підкреслювали, що це гранична ціна. Тобто, газопостачальні компанії можуть ставити ціну і менше, аби боротися за споживача. Вчора газопостачальні компанії опублікували свої ціни, і ми побачили, що дійсно є ціни, менші за 6,99 грн», — зауважив очільник Уряду Денис Шмигаль.
Крім того, Прем’єр-міністр зазначив, що цього тижня мають фіналізувати меморандум щодо тарифів на опалення й гарячу воду з Асоціацією міст України. Також буде ухвалено рішення, яке дасть змогу не застосовувати штрафи чи пеню за невчасно сплачені газ і тепло у січні.
-
14:42Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю – як змінюється підхід держави
Держава змінює підхід до працевлаштування людей з інвалідністю. З 2026 року в Україні набудуть чинності суттєві зміни до трудового законодавства. Це створить нові можливості для…
14:42 -
13:10Доступні кредити 5-7-9%: 29,2 млрд грн уже залучено аграріями цього року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку року 4 592 агропідприємства залучили майже 29,2 млрд…
13:10 -
12:45«Зроблено в Україні»: За три роки громади закупили понад 1500 шкільних автобусів українського виробництва
Програма «Шкільний автобус» стала однією з найуспішніших державних ініціатив у сфері шкільної інфраструктури. За три роки її реалізації громади придбали понад 1500 автобусів для безпечного…
12:45 -
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30