При евакуації дітей з вразливих категорій забезпечується контроль за їх перебуванням за кордоном та поверненням в Україну
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна поінформувала, що після спрощення порядку перетину державного кордону дітьми та супроводжуючими їх особами основна увага приділяється контролю за розміщенням дітей за кордоном та забезпеченням в подальшому їх повернення в Україну.
Так, для організованої евакуації дітей на безпечні території, у тому числі за кордон, працює Координаційний штаб по допомозі дітям та сім’ям з дітьми в умовах надзвичайного або воєнного стану. В першу чергу, забезпечується евакуація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які цілодобово перебувають у закладах.
В складі штабу працюють представники Уповноваженого Верховної ради з прав дитини, Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Офісу Президента України, центральних органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства у співпраці з міжнародними та громадськими організаціями.
«Під контролем держави діти евакуюються до європейських країн, які чітко дотримуються норм міжнародного права.
Жодна дитина, яка перебуває за межами України, не зможе бути усиновлена чи передана на виховання іноземцям без згоди України та дотримання національного законодавства. Наразі Україна не розглядає питання про зміну чи спрощення процедури міждержавного усиновлення і не надає дозволів на усиновлення дітей іноземними громадянами.
Україна щиро цінує підтримку та допомогу європейських держав, які приймають наших дітей, забезпечують їх житлом, харчуванням, одягом, медичними послугами, надають психологічну підтримку.
Виїзд дітей за межі України є вимушеним кроком, бо Україна дбає, щоб кожна дитина була, насамперед, в безпеці, не залишилися без уваги та піклування. Під особливим контролем відбуватиметься повернення кожної дитини в Україну, коли ситуація буде достатньо безпечною для цього», – зазначила Марина Лазебна.
У період надзвичайного та воєнного стану виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, передані під опіку, піклування, здійснюється у супроводі прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника або уповноваженої ними особи. При цьому, для виїзду дітей за межі України в супроводі уповноважених осіб необхідно отримати погодження органу опіки та піклування чи військової адміністрації за місцем свого фактичного перебування. Це дозволяє забезпечити безпеку дітей і одночасно відповідний юридичний супровід контроль за подальшим місцем розміщення кожної дитини.
Діти, які влаштовані в сім’ю патронатного вихователя, можуть виїхати за межі України виключно в супроводі патронатного вихователя.
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, може здійснюватися в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
Виїзд за межі України дітей, які влаштовані на цілодобове перебування до закладів різних типів та форм власності, здійснюється організованими групами із супроводжуючими особами. Кількість супроводжуючих осіб має становити не менше, ніж один супроводжуючий на 15 дітей, але при цьому не менше ніж один супроводжуючий на чотири дитини з інвалідністю.
Рішення про виїзд дітей із закладів за межі України приймається директором або особою, яка його заміщує, або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією.
Після прибуття до місця перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України для взяття дітей на консульський облік.
Для забезпечення прав дітей на території іншої держави, а також для повернення їх на територію України після завершення воєнного стану служби у справах дітей обласних, Київської міської державних адміністрацій, військових адміністрацій забезпечують збір за узагальнення інформації про дітей зазначених категорій, які переміщені в межах України або виїхали за межі України.
-
19:19«Діалог влади та бізнесу»: на черговій зустрічі обговорять кадровий потенціал
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти на Черкащині. Нова онлайн-зустріч відбудеться вже цього четверга, 21 листопада, о 14.30. – Запрошую підприємців області на…
19:19 -
15:59Оновлені адреси у чергах графіків погодинних вимкнень
Через атаку на енергетичну інфраструктуру 17 листопада, на Черкащині запроваджено графіки погодинних відключень. Оновлені графіки, що діють з 1 жовтня 2024 року, залишатимуться чинними до…
15:59 -
15:34На Черкащині очікується погіршення погодніх умов
На початку робочого тижня південний антициклон поки що стримує натиск масштабного атлантичного циклону. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До середини тижня…
15:34 -
14:20Мінцифра розпочинає тиждень цифрової грамотності
18 листопада починаємо тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. Долучитися до…
14:20 -
14:00Черкащина: надходження земельного податку перевищили мільярд гривень
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід наводить дані про надходження земельного податку. Так, за…
14:00 -
13:14Громади Черкаського району розвивають співпрацю через міжмуніципальні договори
Громади області закликають об'єднуватися і спільно працювати над пріоритетними проєктами. Представники департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА разом із ULEAD з Європою відвідали Леськівську та Сагунівську…
13:14 -
12:42Черкащина отримає додаткові кошти на житло для родин ветеранів
На забезпечення житлом 56 родин ветеранів із-поміж ВПО та людей із інвалідністю внаслідок війни 1, 2 груп, а також родин полеглих захисників Черкащині спрямують ще…
12:42 -
12:19Як і де вакцинуватися від дифтерії, правця та кашлюку?
Кашлюк, дифтерія та правець – небезпечні інфекційні хвороби. Захиститись від них допоможе вакцинація. Щеплення можна зробити в поліклініці, амбулаторії чи приватній клініці. Детальніше – в…
12:19 -
12:10ТОП-5 аукціонів оренди держмайна цього тижня
З 18 по 22 листопада Фонд держмайна планує провести 36 онлайн-аукціонів з оренди державного майна. Поміж ТОП-аукціонів - об'єкт з Черкащини. Про це інформують у…
12:10 -
11:41«Звісно, можеш!»: в Україні впроваджується національна кампанія з гендерної рівності
18 вересня у світі відзначають Міжнародний день рівної оплати праці (Equal Pay Day). Цей день є символом тривалої боротьби за рівну оплату за роботу рівної…
11:41 -
10:45В Україні від початку року ВВП зріс на понад 4%
За підсумками 10 місяців українська економіка зросла на 4,2%. Драйверами зростання залишаються транспортна й будівельна галузі, а також переробна промисловість, повідомив перший заступник міністра економіки…
10:45 -
09:54Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах,…
09:54