Президент закликав рабинів України допомогти уникнути масового скупчення людей під час святкування Рош га-Шана в Умані
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками іудейських релігійних організацій України та обговорив дотримання протиепідемічних обмежень під час святкування Рош га-Шана в Умані.
На початку зустрічі Глава держави подякував за підтримку та молитву за мир в Україні, яка відбулася в День Незалежності.
«В Україні багато різних людей, багато національностей та віросповідань. Але це прекрасно, що ми всі об’єднані в Україні», – наголосив він.
За словами Президента, саме через це він ініціював надання державного статусу низці релігійних свят, зокрема таким: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош га-Шана, Ханука, Великдень християн західного обряду тощо.
Володимир Зеленський зазначив, що Україна розуміє, наскільки важливе для десятків тисяч хасидів святкування Рош га-Шана – єврейського Нового року. Водночас цьогоріч пандемія коронавірусу внесла суттєві корективи у плани та звички, адже нині епідемічна ситуація в Україні та Ізраїлі викликає велике занепокоєння.
«У цьому році через COVID-19 складна ситуація, з якою бореться зараз весь світ. Всі великі скупчення людей дають приріст інфікування в рази… Масове святкування Рош га-Шана призведе до колосального колапсу. Це буде колапс в Україні, потім це буде колапс в інших країнах», – наголосив Глава держави.
Президент України повідомив, що обговорив ситуацію з Прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, і, за даними глави ізраїльського уряду, в Україну щороку лише з Ізраїлю приїжджають на Рош га-Шана близько 8 тис. вірян.
«Тому вони зверталися до нас, щоб ми закрили Умань. Це свято дуже важливе. Впевнений, що кожного року ми будемо тільки посилювати наші відносини… Але у нас складна ситуація», – пояснив Володимир Зеленський.
Він попросив представників іудейських релігійних організацій України звернутися до єврейської громади із закликом уникати масового скупчення людей на Рош га-Шана цього року.
Президент нагадав, що суттєві обмеження на масові зібрання були запроваджені для українців у квітні, коли християни відзначають Великдень.
Глава держави також додав, що через динаміку поширення коронавірусу в Україні уряд планує обмежити в’їзд іноземних громадян.
Рабини, які взяли участь у зустрічі, зазначили, що розуміють ситуацію, яка склалася через поширення коронавірусу, та намагатимуться донести інформацію до вірян.
Голова Ради Федерації єврейських громад України рабин Меїр Стамблер наголосив, що Тора вчить, що найцінніше – це життя, і людина має берегти його.
«Ми зробимо все можливе, щоб передати ваш меседж. Ми розуміємо, що відбувається, і наскільки це важливо», – зауважив рабин Меїр Стамблер.
Головний рабин м. Києва, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх відзначив важливість нормативного регулювання ситуації. За його словами, потрібно передбачити обмеження не лише для іноземних паломників, а й для внутрішніх.
«Є збори людей, які живуть в Україні. Важливо, щоб було всім зрозуміло, що є рамки законодавства», – зауважив він.
Крім того, під час зустрічі обговорювалося питання створення меморіалу Бабиного Яру у Києві. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що раніше Володимир Зеленський провів з цього питання відеоконференцію з членами наглядової ради фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».
«Президент поставив чітке завдання Офісу Президента та Кабінету Міністрів, щоб меморіал почали будувати в короткі строки. Зараз є обговорення проектів. Це трагедія, яка відбулась у нас, і наш обов’язок – увіковічити пам’ять людей, які загинули в Бабиному Яру», – повідомив Андрій Єрмак.
Глава держави додав, що Бабин Яр – світовий символ того, що ніколи не має повторитися.
«Важливо, щоб люди зі всього світу, потрапляючи в це місце, розуміли, що тут відбулося. Важливо не забувати, що люди пережили, щоб це ніколи не повторювалось. Тому завдання – скоріше напрацювати концепцію», – зазначив Президент.
-
11:46В обласному центрі триває ліквідація наслідків нічних ворожих атак
У Черкасах ліквідують наслідки дронових атак. Вибуховою хвилею тут пошкоджено, зокрема, житлову інфраструктуру: багатоповерхівку та кілька приватних будинків. Про це повідомляє начальник ОВА Ігор Табурець. …
11:46 -
07:30Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 січня (ОНОВЛЕНО)
Цієї ночі ворог атакував Черкащину ударними дронами. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Під прицілом була критична інфраструктура, - зауважив він. -…
07:30 -
16:36Нова система оцінювання: експертні команди розглянули понад 14 тисяч справ
Впровадження нової системи експертних команд оцінювання повсякденного функціонування стало важливим кроком у створенні прозорої та людиноорієнтованої моделі оцінювання функціонування людей. Вона спрямована на мінімізацію бюрократії…
16:36 -
15:44Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради. З емоціями і не завжди конструктивом, усе ж засідання нарешті відбулось. Передовсім дякую депутатам за кожне виважене «рішення ухвалено». Зокрема, за програми,…
15:44 -
14:32Три нових договори міжмуніципального співробітництва уклали на Черкащині
Територіальні громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво. З початку року ще три нових співробітництва започаткували на Черкащині між громадами. Про це інформують у департаменті регіонального…
14:32 -
14:01Власна справа: 15 000 українців зможуть взяти гранти на розвиток свого бізнесу у 2025 році
Ще 93 українці стали переможцями програми «Власна Cправа» за підсумками двадцять шостої, фінальної у 2024 році, хвилі. Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу…
14:01 -
13:28Підприємці отримали 43 298 кредитів на 138,4 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі, з них у 2024 – 10 323 кредити на 35,5 млрд грн
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 298…
13:28 -
13:08Незабаром у Дії з’являться нові електронні послуги для ветеранів та родин загиблих
Відсьогодні Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали бета-тестування електронної послуги з отримання через Портал Дія статусів: особи з інвалідністю…
13:08 -
13:01“Зимова єПідтримка” через Укрпошту: хто може подати заявку на допомогу до кінця лютого 2025 року
Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952, розширивши список категорій громадян, які можуть отримати допомогу від держави…
13:01 -
10:58Діалог влади та бізнесу: легалізація праці та електронні послуги
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує роботу в Черкаській ОВА. Цього разу основними темами обговорення стали легалізація зайнятості та можливості електронних сервісів Пенсійного фонду…
10:58 -
10:27На Черкащині презентували маршрути послуг ментального здоров’я
Єдина екосистема – доступні послуги. У 7 пілотних територіальних громадах Черкащини представили «Маршрути послуг з ментального здоров’я у громаді». Такий інструмент з наближення послуг ментального…
10:27 -
10:16Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, моніторять на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 17 січня по…
10:16