Президент: Інфраструктура – це ставлення держави до своїх людей
Президент Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» окреслив основні напрямки розвитку та розбудови інфраструктури для перетворення України на країну, комфортну для людей.
Глава держави зауважив, що сфера інфраструктури занепадала понад 20 років.
Він нагадав, що у його передвиборчій програмі важливим пунктом було створення комфортної країни.
«Найперше – це дороги. Про них існував не один мільйон жартів, на їхньому ремонті було вкрадено не один мільйон гривень. Всі думали, що хороші дороги і Україна – це фантастика. Ми довели, що це може стати реальністю», – наголосив Володимир Зеленський.
За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати чотири з половиною тисячі кілометрів державних доріг та дві тисячі кілометрів місцевих. Також має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 протяжністю 1400 кілометрів, яка буде найдовшою дорогою України і з’єднає схід і захід країни.
Другим пріоритетним напрямком, як зазначив Володимир Зеленський, є національна програма відновлення мостів, у межах якої у 2020 році побудовано та оновлено 216 мостів, серед них – легендарний і сумнозвісний міст у Запоріжжі. Цьогоріч планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького.
«Щодня ми доводимо, що Україну можна об’єднувати не тільки гаслами, але й новими дорогами та мостами», – додав Президент.
Також увага приділятиметься залізниці, щоб поїздка залізничним транспортом між містами займала в українців максимум три-чотири години. Це передбачатиме оновлення вагонів, удосконалення й запровадження нових маршрутів «Інтерсіті». Також удосконалюватиметься система приміських поїздів, зокрема готується проект City Express – це інший, якісний та сучасний рівень приміського сполучення, що, серед іншого, допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап проекту включає Київ, Харків та Дніпро.
«Наш четвертий напрямок – авіасполучення. Перш за все це програма розбудови регіональних аеропортів. Зокрема – в Ужгороді, Чернівцях, Полтаві та загалом у 16 містах України», – зазначив Глава держави.
За його словами, нещодавно розпочалася реконструкція міжнародного аеропорту в місті Дніпрі, також планується будівництво аеропорту міжнародного значення на Закарпатті, між Ужгородом та Мукачевом.
«Наша амбітна, але цілком реальна мета, яку ми хочемо реалізувати якомога швидше, – це національна державна авіакомпанія, що зможе здійснювати рейси як всередині країни, так і по всьому світу», – зауважив Володимир Зеленський.
Президент також нагадав, що нещодавно був ухвалений закон про концесію, і вже підписано дві концесійні угоди щодо порту Ольвія та порту Херсон. За його словами, це значні інвестиції у розвиток інфраструктури портів та великі надходження до державного бюджету. А ухвалений закон про внутрішній водний транспорт дає старт розвитку річкових перевезень, що допоможе знизити навантаження на дороги та дасть потенційний економічний ефект у мільярди гривень.
«Ми продовжимо й активну розбудову соціальної інфраструктури в кожному регіоні України – це сотні шкіл, дитячих садочків, стадіонів, лікарень та приймальних відділень», – сказав Глава держави.
Ще одним важливим напрямком буде розвиток індустріальних парків.
«Наразі в нас існує 46 індустріальних парків, але, на жаль, більшість із них – лише на папері, без належної інфраструктури, комунікацій та доріг. Ми працюємо над вирішенням цих проблем і побудовою в Україні дієвої, потужної системи індустріальних парків у кожному регіоні», – зауважив Володимир Зеленський.
Глава держави відзначив і туристичний потенціал. Тому цьогоріч розпочато програму «Велика реставрація», яка передбачає відновлення замків, музеїв, театрів та інших перлин історичної та культурної спадщини України. За три наступних роки буде відреставровано 150 таких об’єктів.
«Велике будівництво» – це не просто красива рекламна картинка. І це не тільки імпульс для зростання нашої економіки та ВВП. Інфраструктура – це ставлення держави до своїх людей. Це те, чим усі ми користуємось сьогодні, щодня. І це те, що залишиться після нас», – резюмував Володимир Зеленський.
-
12:42Потужна підтримка: від Черкащини оборонцям відправили потрібне підсилення
Черкащина продовжує допомагати своїм захисникам і захисницям. Черговий транш потрібного звідси відправили напередодні. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У цій допомозі: 36…
12:42 -
11:20На Черкащині більшість громад ухвалили свої бюджети-2025
В області затверджено 67 бюджетів із 71: обласний, 4 районних і 62 бюджети територіальних громад. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Наразі без…
11:20 -
11:15Зроблено в Україні: завдяки державній програмі в 2024 році економіка підсилилась на понад 88 млрд грн
За підсумками 2024 року очікується зростання ВВП України на 4%, із яких 0,64%, або більш як 88 млрд грн, – результат реалізації політики «Зроблено в…
11:15 -
10:35245,5 тис. домогосподарств отримали 3,4 млрд грн виплат на придбання твердого пічного палива взимку
Для того, щоб українські родини, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, могли забезпечити себе взимку паливом, Мінсоцполітики спільно з УВКБ ООН вже другий рік…
10:35 -
09:24Президент вручив 30 сертифікатів на квартири Героям України та рідним загиблих Героїв
Президент Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та членам родин воїнів, які удостоєні цього звання посмертно. - Ми продовжуємо традицію вдячності найбільш…
09:24 -
09:03Загальні бойові втрати ворога станом на 26 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 780860 (+1540) осіб,танків ‒ 9630 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19933 (+10)…
09:03 -
16:48Ігор Табурець про політику Героїв на Черкащині
https://youtu.be/A_cqRU7DwlU Нічого для ветеранів без ветеранів. Такий головний принцип політики Героїв, якого дотримуються на Черкащині. Основні пріоритети окреслив очільник області Ігор Табурець. - Тільки разом…
16:48 -
15:05Оксана Компанієць про результати сертифікації вчителів на Черкащині
67 вчителів Черкащини успішно пройшли перший етап сертифікації. Загалом участь у цьогорічному оцінюванні взяли 129 освітян області. Про це повідомила начальниця управління Державної служби якості…
15:05 -
14:39Мала академія наук-2024: на Черкащині розповіли про досягнення учнівства
Черкаське відділення Малої академії наук України продовжує демонструвати високий рівень підготовки своїх учнів. Черкащина протягом багатьох років входить до десятки кращих областей України за результатами…
14:39 -
14:35Володимир Папач про захворюваність на грип та ГРВІ на Черкащині
З жовтня в області розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Натепер рівень захворюваності на 14,5% нижчий за епідемічний поріг. Про це повідомив генеральний директор…
14:35 -
14:01Черкащина: цьогоріч до зведеного бюджету надійшло 222,2 млн грн акцизного податку
Зведений бюджет поповнився за 11 місяців року на 222 211,8 тис. грн акцизного податку, говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.…
14:01 -
13:41Зимова єПідтримка: як використати кошти на ліки вітчизняних виробників
У межах програми «Зимова єПідтримка» українці отримують одноразову державну допомогу в розмірі 1000 гривень, яку можна витратити на ліки вітчизняного виробництва. Зробити це можна в…
13:41