Прем’єр-міністр озвучив деталі Національного плану вакцинування від COVID-19
Уряд вже наступного тижня має затвердити Національний план впровадження вакцини проти COVID-19, розроблений Міністерством охорони здоров’я. Про це з трибуни Верховної Ради зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр зауважив, що робота з підготовки кампанії вакцинування від COVID-19 розпочалась з вересня 2020 року. За його словами, на базі ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» було зібрано робочу експертну групу, куди увійшли українські лікарі та експерти, представники Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, ЮНІСЕФ тощо.
«Основним завданням плану вакцинування до кінця 2021 року є охоплення щепленням проти COVID-19 50% населення України — майже 21 млн людей. Враховуючи те, що закупівлю вакцин неможливо виконати одразу для всіх громадян, постає необхідність визначення пріоритетних груп населення, які мають отримати вакцини найпершими», — зазначив Денис Шмигаль.
Як відзначив очільник Уряду, на основі рекомендацій ВООЗ, Попередньої рамкової програми щодо справедливого розподілу вакцини від COVID-19 та інших експертних груп, було виокремлено низку пріоритетних груп для вакцинування від COVID-19:
• Медичні працівники, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії COVID-19;
• Військовослужбовців, які беруть участь в ООС;
• Працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;
• Особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, та персонал таких закладів;
• Працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Нацгвардії, військовослужбовців ЗСУ, МВС;
• Вчителі та інші працівники сфери освіти;
• Люди похилого віку (60 років і старше), які перебувають у групах ризику.
Прем’єр-міністр також зауважив, що серед відповідних груп також є поетапність розгортання вакцинування залежно від кількості отриманих вакцин.
Як підкреслив Денис Шмигаль, вакцинування планується проводити на базі наявних кабінетів щеплень. За інформацією профільного Міністерства, станом на грудень 2020 року в Україні їх нараховується більше 11 тисяч.
«Для проведення щеплень передбачається створення мобільних бригад, а також залучення мережі сімейних лікарів, через яких також відбуватимуться щеплення», — зауважив Глава Уряду.
Прем’єр-міністр наголосив, що перші вакцини очікуються вже в лютому. Для цього Уряд веде перемовини по двох напрямках — безпосередньо з виробниками вакцин та з керівництвом держав, де такі вакцини будуть вироблятись або вже законтрактовані.
«У березні очікується перша партія з 8 млн вакцин для 4 млн українців в межах ініціативи COVAX. Кошти на закупівлю вакцин закладено в держбюджет, додатково ведуться перемовини щодо фінансування з міжнародними партнерами України», — зазначив Денис Шмигаль.
За словами Прем’єр-міністра, наступного року в Держбюджеті закладено створення спеціального фонду, кошти якого будуть спрямовані на фінансування вакцинування від COVID-19 та підвищення зарплат медикам.
-
17:17Ще майже 150 млн грн від програми «Власна справа» на розвиток бізнесу
Ще 459 українців стали переможцями 12-ї хвилі урядової програми «Власна справа», яка тривала з 9 по 22 червня 2025 року. Усі вони отримають мікрогранти загальною…
17:17 -
16:01Стартував конкурс на здобуття обласної премії Нарбута
Розпочався прийом робіт на здобуття премії імені Данила Нарбута. Її можуть отримати митці за внесок у розвиток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкащини. Про це інформують…
16:01 -
15:17Стартує реєстрація на “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”
З 15 липня розпочинається реєстрація на всеукраїнський турнір з кіберспорту для ветеранів і ветеранок — “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”. Кіберспорт стає новим простором для…
15:17 -
14:53Черкащина спрямувала до держбюджету 1,6 млрд грн військового збору
За перші шість місяців 2025 року платники податків Черкаської області перерахували до державного бюджету 1 млрд 606 млн 382 тис. грн військового збору. Ця значна…
14:53 -
14:14Бізнесу компенсували 246 млн грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми, з серпня 2023 року, понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 млн грн компенсацій за облаштування робочих місць для…
14:14 -
12:03Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій
Молодь з тимчасово окупованих територій України має право на освіту в українських закладах вищої освіти. У 2025 році держава продовжує для них спрощену, безпечну та…
12:03 -
10:40Компенсація за навчання дітям учасників Революції Гідності
Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку реалізації експериментального проєкту. Діти ветеранів й ветеранок, які навчаються за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти,…
10:40 -
09:50На Черкащині зберігається маловітряна та спекотна погода
В області 15 липня за прогнозами синоптиків спекотна погода продовжиться. Температура повітря прогріється до +33 градусів. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:38Як тепер нараховують соціальну допомогу в Україні
З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України став відповідальним за внутрішнє адміністрування соціальних допомог. До цього часу ці функції виконували органи соціального захисту. Тепер…
09:38 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці! Довгий був день сьогодні. Зустріч із генералом Келлогом – він почав візит в Україну, доволі змістовно. Ми говорили продуктивно, я вдячний Президенту…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 15 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 036 290 (+1230) осіб; танків ‒ 11 022 (+3); бойових…
08:45 -
08:33Про ситуацію в області на ранок 15 липня, – Ігор Табурець
До пізньої ночі в області тривали повітряні тривоги, - Ігор Табурець про ситуацію на Черкащині. Гучно було, зокрема, на Уманщині - працювали сили ППО. -…
08:33