Послуга з формування життєстійкості: що? де? коли?
Пілотний проєкт із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості набирає обертів: наразі триває процес залучення громад, а паралельно з цим проходить конкурс серед надавачів. Тож, зібравши докупи найчастіші запитання, що лунають як з боку представників територіальних громад, так і від потенційних надавачів, які подають свої конкурсні пропозиції, відповідаємо.
У чому сутність послуги?
Головна мета запровадження послуги з формування життєстійкості – це психосоціальна підтримка українців, зниження загального рівня стресу і тривожності населення, формування навичок першої психологічної допомоги близьким (особливо дітям та старшим членам родини), а також навчання стресостійкості та попередження психологічної травматизації.
Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.
Крім того, послуга передбачає навчання волонтерів та допомогу в координації їхньої діяльності.
Проєкт є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською.
Партнерами проєкту виступають: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Агропромхолдинг Астарта-Київ, Благодійний фонд “Повір у себе”.
Як надаватиметься послуга?
Послуга психосоціальної підтримки насамперед передбачає комплексний підхід. Так, першочергово здійснюватиметься оцінка потреб людини та складатиметься дорожня карта. Після цього надаватиметься допомога в установленні контактів з фахівцями, службами, організаціями, які пропонують послуги для вирішення наявних проблем, можливості соціального захисту і тд. За місцем надання послуги будуть запроваджені: психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, чи групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
Окремі напрями включатимуть психологічну підтримку батьків, розвиток батьківських навичок та догляд за дітьми, допомогу в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічну роботу з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.
У рамках підготовки до надання послуги усі надавачі пройдуть ряд тренінгів, серед яких – курси “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ, та інші.
Де і коли надаватиметься послуга?
Послуга реалізовуватиметься у територіальних громадах, відібраних для участі. Списки громад-учасниць публікуються наказами МІнсоцполітики на сайті. Наразі до проєкту постійно долучається дедалі більше представників місцевих органів влади. За посиланням можна ознайомитися з переліком поширених запитань-відповідей від представників територіальних громад: https://www.msp.gov.ua/news/23186.html
Наразі, у планах реалізація послуги з формування життєстійкості до 31 грудня 2024 року. Надалі проєкт масштабується на всю Україну.
Хто може стати надавачем послуги в межах проєкту?
Надавачем послуги з формування життєстійкості можуть бути Юрособи та ФОПи, включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, які мають або можуть сформувати команди фахівців у кількості відповідно до чисельності населення громади.
Конкурсний відбір надавачів проводить Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Більше деталей про конкурсну заявку, критерії та дедлайни – читайте за лінком: https://www.msp.gov.ua/news/23307.html
Нагадаємо, що поза конкурсом можуть подати свої заявки ті, хто планують надавати послугу власним коштом, а також беруть на себе відповідальність з облаштування і утримання приміщення. Такими надавачами можуть виступати юрособи, ФОПи ( у тому числі ГО), а також комунальні установи. Навіть якщо їхня громада не подала свою заявку на участь, вони усе одно можуть подавати свої документи.
Аби долучитися до онлайн-консультацій для надавачів, які проходять щоп’ятниці о 15:00, заповнюйте форму онлайн реєстрації:https://forms.gle/grcffnZ6ejWyiLd19
-
17:28Продовження субсидії на неопалювальний період: кому з черкащан потрібно подати заяву
Оскільки опалювальний сезон завершується 30 квітня, фахівці обласного ГУ Пенсійного фонду України надали роз’яснення черкащанам про те, що робити для продовження виплати на неопалювальний період…
17:28 -
15:57На Черкащині запроваджують нові інструменти підтримки бізнесу
Фінансові пілоти для підприємців. На Черкащині запроваджують нові інструменти підтримки. Зокрема, йдеться про програму «Відшкодування 5%». Її реалізовуватимуть у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9»…
15:57 -
15:50Інклюзія та доступність: в області наближають адмінпослуги для отримувачів
Територіальні громади області працюють над покращенням доступності адміністративних послуг для своїх громадян. Так, Іваньківська тергромада наблизила ЦНАП до вимог безбар’єрності, а в Бобрицькій відкрили два…
15:50 -
14:58Черкаські спортсмени вибороли нагороди на чемпіонаті Європи з таеквон-до
Спортсмени з Черкащини у складі національної збірної України гідно виступили на чемпіонаті Європи з таеквон-до. Він проходив з 24 по 27 квітня в місті Сараєво…
14:58 -
13:41Як трансформується освіта і наука в Україні
В Україні триває трансформація освіти і науки. Буде більше безпечних шкіл, сучасних програм, цифрових рішень і підтримки для студентів та науковців. Зміни охоплюють усі рівні…
13:41 -
13:33Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною
Кабінет Міністрів продовжив дію «Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» до…
13:33 -
11:12Родина для дитини: для претендентів в усиновлювачі розробили нові онлайн-курси
Два нових онлайн-курси розробили для підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, а також буде корисним для всіх, хто прийняв дитину у…
11:12 -
10:59Контракт 18-24: Як отримати 1 млн грн добровольцям, які у віці 18-24 роки приєдналися до війська до старту проєкту
Добровольці, які у віці 18-24 роки приєдналися до війська і служили у період з 24 лютого 2022 року по 13 лютого 2025 року і є…
10:59 -
10:09Brave1 два роки: в Україні запустили маркетплейс оборонних технологій для військових
Кластер оборонних технологій Brave1 уже два роки допомагає українським defense tech-розробникам створювати інноваційні рішення заради технологічної переваги над ворогом. Тепер запускаємо на його базі Brave1…
10:09 -
10:01Власна справа: 7 млрд грн податків сплатили до бюджету грантери програми
Ще 455 українців стали переможцями чергової хвилі програми «Власна справа». Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу на 106 млн грн. Загалом від старту…
10:01 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/YVPlLH3DSuw Бажаю здоров’я, шановні українці! Коротко про сьогодні. Черкащина – триває зараз робота, щоб відновити постачання газу. Після удару «шахедів» є пошкодження інфраструктури – критичної інфраструктури,…
09:00 -
08:53Загальні бойові втрати противника станом на 29 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 950 860 (+1 060) осіб; танків ‒ 10 728 (+5) од;…
08:53