Понад сотні дітей Черкащини допомогли патронатні вихователі
П’ятнадцять патронатних родин Черкащини готові допомагати дітям, які потрапили в складні життєві обставини. Їхніми послугами вже скористалися 105 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Із них 66 повернули в біологічні родини, 3 – передали під опіку/піклування, 36 влаштували в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, інформують в Службі у справах дітей облдержадміністрації.
Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, спрямована на створення найкращих умов для зростання дитини та подолання обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками. Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує в сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, іншого закладу інституційного догляду дітей.
– Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів і на договірній основі доглядає, виховує та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їхнє життя та здоров’я, – відзначає начальниця обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова. – Нині патронатні сім’ї є в Смілі (4), Черкасах (1), Умані (1), Золотоноші (1), Золотоніському (2), Корсунь-Шевченківському (1), Кам’янському (2), Христинівському (1) та Черкаському районах (2). Загалом в області продовжується робота зі створення патронатної родини в кожному місті, районі, ОТГ, адже запровадження патронату над дитиною є важливою складовою процесу деінституалізації.
Патронатні вихователі – це особи, які пройшли курс підготовки та за участю членів сім’ї надають послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання. Згідно з договором з місцевою владою, патронатний вихователь має забезпечити дитині особистий простір для проживання, повноцінне харчуванням, доступ до визначених договором послуг, придбати дитині необхідний одяг, сприяти контактам дитини з батьками та співпрацювати з ними.
Патронат потрібен дітям, які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати зі своїми рідними, зокрема:
– новонародженим дітям, від яких відмовилися батьки;
– покинутим, безпритульним дітям;
– дітям з родин, де їм існує загроза життю та здоров’ю;
– дітям, які зазнали насильства;
– дітям, батьки чи опікуни яких померли чи пропали безвісти;
– дітям, батьки чи опікуни яких потребують реабілітації, лікування на стаціонарі.
Термін перебування в патронатній родині для дитини визначається індивідуально, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках цей термін можуть продовжити до 6-ти місяців.
Водночас держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Всі, хто має зацікавленість патронатом, можуть звертатися до фахівців із соціальної роботи в громаді або місцевого центру соціальних служб для консультування та ознайомлення з процесом відбору та підготовки патронатних вихователів.
Нині в Україні понад 150 патронатних родин вже змінили життя понад 600 дітей.
-
17:28Політика Героїв: на Золотоніщині провели розширену нараду
Зрозумілі маршрути отримання послуг у сфері ветеранських політик повинні бути розроблені у громадах. На цьому наголосила перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко на розширеній…
17:28 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч. Цього разу йтиметься про екологічні аспекти ведення бізнесу. Зокрема говоритимуть про особливості оцінки впливу на довкілля, дозволи на викиди…
16:45 -
16:26Родини загиблих добровольців отримають повну грошову допомогу та офіційний статус
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців. Відтепер родини цивільних осіб, які загинули,…
16:26 -
16:1515 років тюрми отримав агент фсб, який готував ракетну атаку рф по Черкащині
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент фсб, який шпигував на Черкащині. Як встановило розслідування, зловмисник готував…
16:15 -
14:38Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
У межах державної програми єВідновлення, якщо ваше житло було повністю зруйноване, ви маєте змогу отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Якщо…
14:38 -
13:47Працездатні батьки полонених або зниклих безвісти Захисників і Захисниць зможуть отримати відомості з ЄДРВВ
Продовжуємо розширювати можливості для отримання соціальних гарантій родинами Захисників і Захисниць України. Відтепер працездатні батьки полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного…
13:47 -
10:45Юні спортсмени Черкащини – з медалями Всесвітніх учнівських ігор
Черкаські школярі показали свою майстерність на Всесвітній учнівській гімназіаді. Зі змагань вони повернулися з нагородами різного гатунку. Про це інформують у Черкаському обласному відділенні Комітету…
10:45 -
10:28Ігри Ветеранів-2025: стартувала реєстрація на регіональні відбіркові змагання
Ігри Ветеранів-2025 стартують. Триває реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань. Про це інформують у Мінветеранів України. Цього року змагання будуть ще більш драйвовими, а…
10:28 -
10:12«Варто діяти»: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає прийом заявок на конкурс «Варто діяти». За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих захисників і захисниць України…
10:12 -
10:06Фаховий супровід ветеранів: для черкаських фахівців провели тренінг
У Черкасах провели черговий інтенсив для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Загалом навчання пройшов 21 фахівець із територіальних громад області. Про це…
10:06 -
09:3219 успішних аукціонів на понад 220 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах
Минулого тижня команда Фонду державного майна України провела 19 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума переможних ставок становить 220,83 млн гривень. Середнє…
09:32 -
09:18Зроблено в Україні: рік підтримки бізнесу
У 2024 році понад 50 тисяч підприємств та підприємців отримали державну підтримку. У межах політики "Зроблено в Україні" працюють доступні кредити, гранти, компенсація вартості техніки,…
09:18