Понад дві сотні пожеж виникло на Черкащині з початку року

З початку року рятувальники ліквідували 205 загорянь в екосистемах області. Це вдвічі менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в Черкаській області Антон Плахотній на брифінгу в медіацентрі ОВА.

З початку року пожеж на торфовищах не виникало. 

– Свідоме ставлення громадян до спалювання сухої рослинності, запровадження компостування залишків рослинності та активна інформаційно-роз’яснювальна робота рятувальників – такі основні причини скорочення пожеж в екосистемах, – відзначив Антон Плахотній. – Хоч на період воєнного стану планові та позапланові заходи державного нагляду припинено, але ми продовжуємо проводити комісійні обстеження та рейди спільно з профільними службами. Зокрема, вже здійснили майже 300 комісійних обстежень і 700 рейдів.

Під час проведення рейдових відпрацювань за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складено 4 протоколи. А за самовільне випалювання рослинності або її залишків складено 46 протоколів.

Основними причинами загорянь лишаються порушення вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, самовільне випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення польових робіт.

Нагадаємо, за самовільне випалювання рослинності громадянам загрожує штраф від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн  і на посадових осіб — від 4 590 грн до 15 300 грн;

За порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки накладається штраф від 1 700 до 3 400 грн для громадян і від 3 400 до 5 100 грн для посадових осіб та фізичних осіб-підприємців.

Детальніше дивіться у відео:

Стрічка новин