Питання ефективного управління держмайном обговорили в ОДА
Ефективність управління державним майном та його використання обговорили на нараді в облдержадміністрації. Залучали до участі в нараді під головуванням першого заступника очільника області Дмитра Ляшова представників територіальних органів управління державною власністю та представників балансоутримувачів державного майна.
Порушували питання, зокрема:
– включення державного майна до переліків об’єктів, що підлягають приватизації;
– підвищення ефективності управління державним майном шляхом передачі в оренду;
– механізм контролю за ефективністю використання державного майна.
Наприкінці минулого року Фонд держмайна України повністю оновив команду та взявся переорієнтовувати роботу, каже начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київський, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило. Все для того, аби більш ефективно використовувати державне майно.
– Ефективність роботи Фонду вбачаємо у приватизації чи оренді, – стверджує він. – На сьогодні політика Президента та Уряду – це передача підприємств у приватний сектор та отримання від нього надходжень у вигляді податків, збільшення робочих місць. Тому приватизація – у пріоритетах роботи Фонду. Наша мета – збільшити об’єми приватизації у 2-3 рази.
На початку року Фонд підготував «на загал» близько тисячі об’єктів – від недобудов до великих майнових комплексів, – де пропонують провести приватизацію. Одним з найуспішніших кейсів за час роботи Фонду Вадим Курило називає приватизацію готелю «Дніпро» за 1 млрд 111 млн грн.
– Пропонуємо до приватизації прості об’єкти, доступні для пересічного українця, та великі об’єкти, – додає він. – Ми доводимо інформацію до адресанта у максимальному обсязі. На сьогодні є сайт privatization.gov.ua/, де кожен може по локації обрати об’єкт та отримати вичерпну інформацію про нього. Адже кожен українець – це інвестор.
На сьогодні державні підприємства мають надлишкова потужності або об’єкти, які знаходяться в їхньому управлінні. Часто вони мають невтішні фінансові показники, що призводить до втрати управлінського та людського ресурсу, певен перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.
– Всі ці об’єкти мають великий потенціал, якщо використовувати їх чи передати на умовах приватизації, концесії чи інших програм державно-приватного партнерства у користування громадам або бізнесу, – відзначає він. –Це зніме додаткове навантаження з державних підприємств, держбюджету і дасть поштовх для розвитку різнопланових напрямків бізнесу.
Нині в Україні діє 11 територіальних представництв Дежфонду майна України. Кожен з них має власний телеграм-канал, де оприлюднює необхідну інформацію про об’єкти. Знайти інформацію про об’єкти Черкащини можна тут.
-
17:17Ігор Табурець подякував усім, хто боровся з наслідками атаки на Черкаси
Від ранку четверга і до сьогодні. Рятувальники, медики, правоохоронці, комунальники і волонтери працювали над ліквідацією наслідків ворожої атаки на Черкаси. Подякував кожному за роботу очільник…
17:17 -
15:34Прозорі іспити для майбутніх водіїв: Черкащина долучилася до пілотного проекту
На Черкащині стартував пілотний проект Головного сервісного центру МВС, який передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності та запровадження онлайн запису на практичний іспит для майбутніх водіїв. Що…
15:34 -
14:54Держава загалом спрямує цьогоріч на сектор безпеки й оборони майже 2 трлн грн
Українська економіка функціонує в трьох вимірах: економіка війни, економіка відновлення й економіка майбутнього. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Регіонального економічного форуму, що…
14:54 -
14:53Громади додатково отримають 2,58 мільярда гривень на проекти відновлення
Міжвідомча комісія щодо розподілу коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) погодила фінансування 139 регіональних проектів та розподілила кошти ще по 16 вже погоджених проектах на загальну…
14:53 -
14:11Руслан Стрілець: Крок за кроком розвʼязуємо питання відновлення річки Рось
Міністр Руслан Стрілець на Черкащині провів друге засідання Міжвідомчої робочої групи щодо розв’язання проблем басейну річки Рось. У заході взяли участь народні депутати Олег Бондаренко,…
14:11 -
14:09Куди звертатися у разі зникнення зв’язку із захисником
Постійний зв’язок з військовослужбовцем – це те, що заспокоює його близьких та рідних. Але виникають ситуації, коли через об’єктивні причини зв’язок із бійцем втрачається. Тож…
14:09 -
12:17Пропозиції до плану дій із оздоровлення Росі напрацьовували на Черкащині
Порятунок річки Рось вимагає комплексних підходів і дієвих інструментів. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи під головуванням міністра захисту довкілля та природних ресурсів…
12:17 -
10:57Ігор Табурець про ситуацію в Черкасах на ранок 22 вересня
Усю ніч тривали роботи на місці російської атаки в обласному центрі. Рятувально-пошукову операцію завершено. На щастя, минулось без загиблих. Про це інформує очільник Черкащини Ігор…
10:57 -
10:51Підвищення тарифів для населення не планується, – Герман Галущенко
Наразі немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко. Очільник Міненерго нагадав, що до…
10:51 -
10:51В Україну повернули культурні цінності, викрадені із тимчасово окупованих територій
Під час робочого візиту до США Президент Володимир Зеленський узяв участь у церемонії повернення культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України. У…
10:51 -
09:25Загальні бойові втрати противника станом на 22 вересня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 до 22 вересня 2023 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 274950 (+480) осіб, танків ‒ 4644 (+6)…
09:25 -
09:05Звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/auITqcjQxvY?si=n6e8T5Rig_saFUHs Бажаю здоров’я, дорогі українці, українки! Дуже важливий візит у Вашингтон був, дуже вагомі результати. Зустріч із Президентом Байденом, із його командою. Є новий оборонний…
09:05