Питання ефективного управління держмайном обговорили в ОДА
Ефективність управління державним майном та його використання обговорили на нараді в облдержадміністрації. Залучали до участі в нараді під головуванням першого заступника очільника області Дмитра Ляшова представників територіальних органів управління державною власністю та представників балансоутримувачів державного майна.
Порушували питання, зокрема:
– включення державного майна до переліків об’єктів, що підлягають приватизації;
– підвищення ефективності управління державним майном шляхом передачі в оренду;
– механізм контролю за ефективністю використання державного майна.
Наприкінці минулого року Фонд держмайна України повністю оновив команду та взявся переорієнтовувати роботу, каже начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київський, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило. Все для того, аби більш ефективно використовувати державне майно.
– Ефективність роботи Фонду вбачаємо у приватизації чи оренді, – стверджує він. – На сьогодні політика Президента та Уряду – це передача підприємств у приватний сектор та отримання від нього надходжень у вигляді податків, збільшення робочих місць. Тому приватизація – у пріоритетах роботи Фонду. Наша мета – збільшити об’єми приватизації у 2-3 рази.
На початку року Фонд підготував «на загал» близько тисячі об’єктів – від недобудов до великих майнових комплексів, – де пропонують провести приватизацію. Одним з найуспішніших кейсів за час роботи Фонду Вадим Курило називає приватизацію готелю «Дніпро» за 1 млрд 111 млн грн.
– Пропонуємо до приватизації прості об’єкти, доступні для пересічного українця, та великі об’єкти, – додає він. – Ми доводимо інформацію до адресанта у максимальному обсязі. На сьогодні є сайт privatization.gov.ua/, де кожен може по локації обрати об’єкт та отримати вичерпну інформацію про нього. Адже кожен українець – це інвестор.
На сьогодні державні підприємства мають надлишкова потужності або об’єкти, які знаходяться в їхньому управлінні. Часто вони мають невтішні фінансові показники, що призводить до втрати управлінського та людського ресурсу, певен перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.
– Всі ці об’єкти мають великий потенціал, якщо використовувати їх чи передати на умовах приватизації, концесії чи інших програм державно-приватного партнерства у користування громадам або бізнесу, – відзначає він. –Це зніме додаткове навантаження з державних підприємств, держбюджету і дасть поштовх для розвитку різнопланових напрямків бізнесу.
Нині в Україні діє 11 територіальних представництв Дежфонду майна України. Кожен з них має власний телеграм-канал, де оприлюднює необхідну інформацію про об’єкти. Знайти інформацію про об’єкти Черкащини можна тут.
-
21:31Червоні графіки відключень продовжують діяти на Черкащині
Із 1 по 4 лютого по Черкаській області продовжать діяти червоні графіки. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Водночас, у разі дотримання лімітів потужності…
21:31 -
16:52ФДМУ за тиждень залучив 323 млн грн на приватизаційних аукціонах
Фонд держмайна України з 23 до 27 січня провів 9 приватизаційних аукціонів на 323 млн грн. В аукціонах взяли участь 77 осіб. Серед найбільших лотів…
16:52 -
16:28Черкаський обласний кардіологічний центр – серед лідерів за кількістю операцій у 2022 році
Черкаський обласний кардіологічний центр – серед лідерів за кількістю операцій у 2022 році. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. А це - 3-тє місце…
16:28 -
16:27Українцям видано перший мільярд гривень кредитних коштів за програмою єОселя
За програмою доступної іпотеки єОселя вже видано 784 кредити за пільговою ставкою 3% на загальну суму понад 1 млрд грн. Про це повідомила Перший віцепремʼєр-міністр…
16:27 -
16:14Мережа пунктів незламності на Черкащині: АДРЕСИ (ОНОВЛЕНО)
180 пунктів незламності готові до роботи в області. Водночас їхня кількість зростатиме, відзначає начальник ОВА Ігор Табурець. Зокрема, 145 пункти незламності діють у територіальних громадах…
16:14 -
13:34Послуги з митної діяльності – на Гіді з держпослуг
Щодня українські митники здійснюють сотні операцій з контролю та переміщення вантажів через кордони, протидіють контрабанді та порушенням митних правил. Все це для того, щоб забезпечити…
13:34 -
13:32Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги людям з інвалідністю
Міністерство соціальної політики продовжує планомірну роботу, спрямовану на підтримку осіб з інвалідністю (кількість яких, на жаль, зросла через повномасштабну війну) та забезпечення їх активної участі…
13:32 -
11:41Стан енергосистеми України 31 січня
Споживання електроенергії продовжує зростати через похолодання. В енергосистемі зберігається значний дефіцит. Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. 13…
11:41 -
11:30Можливості для цифровізації українських громад
Міністерство цифрової трансформації України інформує про запуск акселераційної програми для розвитку громад - «Акселератор цифрової стійкості Громада 4.0». Вона реалізується міжнародною організацією SocialBoost за підтримки…
11:30 -
11:21Піротехнічний розрахунок ДСНС з Черкащини працюватиме на південному напрямку
Нове фахове підсилення від Черкащини. Очищувати українську землю від «слідів» окупантів відправили черговий піротехнічний розрахунок ДСНС. Вони працюватимуть на південному напрямку, відзначив начальник обласної військової…
11:21 -
10:35Родини зниклих осіб можуть отримати безоплатну правову допомогу
У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Офісом Уповноваженого зі зниклих безвісти та Координаційним штабом з надання правової допомоги родини зниклих осіб можуть отримати безоплатну…
10:35 -
10:11Будьте в ефірі: шукайте Суспільне в соцмережах та вмикайте частоти Українського Радіо
Оперативні новини від команди Суспільного Мовлення — на сайті Суспільне Новини, у телеграм-каналах Суспільне Новини та регіональної мережі (за назвою Суспільне + місто-обласний центр) та інших соцмережах…
10:11