Питання ефективного управління держмайном обговорили в ОДА
Ефективність управління державним майном та його використання обговорили на нараді в облдержадміністрації. Залучали до участі в нараді під головуванням першого заступника очільника області Дмитра Ляшова представників територіальних органів управління державною власністю та представників балансоутримувачів державного майна.
Порушували питання, зокрема:
– включення державного майна до переліків об’єктів, що підлягають приватизації;
– підвищення ефективності управління державним майном шляхом передачі в оренду;
– механізм контролю за ефективністю використання державного майна.
Наприкінці минулого року Фонд держмайна України повністю оновив команду та взявся переорієнтовувати роботу, каже начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київський, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило. Все для того, аби більш ефективно використовувати державне майно.
– Ефективність роботи Фонду вбачаємо у приватизації чи оренді, – стверджує він. – На сьогодні політика Президента та Уряду – це передача підприємств у приватний сектор та отримання від нього надходжень у вигляді податків, збільшення робочих місць. Тому приватизація – у пріоритетах роботи Фонду. Наша мета – збільшити об’єми приватизації у 2-3 рази.
На початку року Фонд підготував «на загал» близько тисячі об’єктів – від недобудов до великих майнових комплексів, – де пропонують провести приватизацію. Одним з найуспішніших кейсів за час роботи Фонду Вадим Курило називає приватизацію готелю «Дніпро» за 1 млрд 111 млн грн.
– Пропонуємо до приватизації прості об’єкти, доступні для пересічного українця, та великі об’єкти, – додає він. – Ми доводимо інформацію до адресанта у максимальному обсязі. На сьогодні є сайт privatization.gov.ua/, де кожен може по локації обрати об’єкт та отримати вичерпну інформацію про нього. Адже кожен українець – це інвестор.
На сьогодні державні підприємства мають надлишкова потужності або об’єкти, які знаходяться в їхньому управлінні. Часто вони мають невтішні фінансові показники, що призводить до втрати управлінського та людського ресурсу, певен перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.
– Всі ці об’єкти мають великий потенціал, якщо використовувати їх чи передати на умовах приватизації, концесії чи інших програм державно-приватного партнерства у користування громадам або бізнесу, – відзначає він. –Це зніме додаткове навантаження з державних підприємств, держбюджету і дасть поштовх для розвитку різнопланових напрямків бізнесу.
Нині в Україні діє 11 територіальних представництв Дежфонду майна України. Кожен з них має власний телеграм-канал, де оприлюднює необхідну інформацію про об’єкти. Знайти інформацію про об’єкти Черкащини можна тут.
-
17:47Як військовослужбовцям захиститися від ворожих кібератак
На сучасному полі бою цифрові технології стали невід’ємною частиною військової справи. Смартфони, планшети та інші пристрої з доступом до інтернету використовуються повсюдно, навіть на передовій.…
17:47 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про співпрацю закладів професійної освіти та бізнесу. Вона відбудеться 27 березня…
16:45 -
15:58Витяг з РПЗМ: стало доступним отримання через Дію
Отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) відтепер можна самостійно через застосунок Дія. Раніше для цього було необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування.…
15:58 -
14:17Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях
Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях. Раніше деякі категорії пенсіонерів, а саме: особи,…
14:17 -
13:49Зроблено в Україні: Уряд продовжує політику підтримки національного виробника
Цьогоріч Уряд продовжує політику підтримки національного виробника та розвитку переробної промисловості. Основні напрями включають стимулювання розвитку виробництва через формування попиту на українську продукцію, залучення інвестицій…
13:49 -
11:50Як Захисникам і Захисницям отримати безоплатну правничу допомогу?
Держава гарантує військовослужбовцям та ветеранам війни право на безоплатну правничу підтримку. Йдеться про роз’яснення норм законів простою мовою, консультації щодо прав і соціального захисту, допомогу…
11:50 -
11:41«Ти як?: інсайти та вивчені уроки»: регіони України ділилися напрацюваннями
https://youtu.be/ihVzeZd6E8E?si=UdYfUxpA4Y2vG9II Маємо створити для всіх можливість підтримки ментального здоров’я – доступну, безкоштовну, близьку, зручну, зрозумілу. На цьому наголосила перша леді Олена Зеленська на заході, присвяченому…
11:41 -
11:23Плюс 1000 нових робочих місць завдяки програмі «Власна справа»
Державна служба зайнятості України повідомляє про нових переможців урядової програми «Власна справа», які подавали заяви на отримання грантів, у період з 17 лютого по 2…
11:23 -
11:02«Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч»: на Золотоніщині відбувся III етап змагань з футзалу
«Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» у розпалі. На Золотоніщині змагалися за першість у футзалі на ІІІ етапі змагань серед юнаків. Турнір пройшов під гаслом «Разом переможемо»…
11:02 -
10:21Нова обігова пам’ятна монета присвячена Національній гвардії України
Напередодні Дня Національної гвардії України, 25 березня 2025 року, Національний банк України ввів в обіг нову обігову пам’ятну монету "Національна гвардія України". Нова монета продовжує…
10:21 -
09:28Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Передусім сьогодні – вітання Службі безпеки України, усім нашим воїнам СБУ – сьогодні їхній професійний день. Тож ми вітаємо й дякуємо всім, хто…
09:28 -
09:18Загальні бойові втрати ворога станом на 26 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.03.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 907220 (+1280) осіб, танків ‒ 10430 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:18