Питання ефективного управління держмайном обговорили в ОДА
Ефективність управління державним майном та його використання обговорили на нараді в облдержадміністрації. Залучали до участі в нараді під головуванням першого заступника очільника області Дмитра Ляшова представників територіальних органів управління державною власністю та представників балансоутримувачів державного майна.
Порушували питання, зокрема:
– включення державного майна до переліків об’єктів, що підлягають приватизації;
– підвищення ефективності управління державним майном шляхом передачі в оренду;
– механізм контролю за ефективністю використання державного майна.
Наприкінці минулого року Фонд держмайна України повністю оновив команду та взявся переорієнтовувати роботу, каже начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київський, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило. Все для того, аби більш ефективно використовувати державне майно.
– Ефективність роботи Фонду вбачаємо у приватизації чи оренді, – стверджує він. – На сьогодні політика Президента та Уряду – це передача підприємств у приватний сектор та отримання від нього надходжень у вигляді податків, збільшення робочих місць. Тому приватизація – у пріоритетах роботи Фонду. Наша мета – збільшити об’єми приватизації у 2-3 рази.
На початку року Фонд підготував «на загал» близько тисячі об’єктів – від недобудов до великих майнових комплексів, – де пропонують провести приватизацію. Одним з найуспішніших кейсів за час роботи Фонду Вадим Курило називає приватизацію готелю «Дніпро» за 1 млрд 111 млн грн.
– Пропонуємо до приватизації прості об’єкти, доступні для пересічного українця, та великі об’єкти, – додає він. – Ми доводимо інформацію до адресанта у максимальному обсязі. На сьогодні є сайт privatization.gov.ua/, де кожен може по локації обрати об’єкт та отримати вичерпну інформацію про нього. Адже кожен українець – це інвестор.
На сьогодні державні підприємства мають надлишкова потужності або об’єкти, які знаходяться в їхньому управлінні. Часто вони мають невтішні фінансові показники, що призводить до втрати управлінського та людського ресурсу, певен перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.
– Всі ці об’єкти мають великий потенціал, якщо використовувати їх чи передати на умовах приватизації, концесії чи інших програм державно-приватного партнерства у користування громадам або бізнесу, – відзначає він. –Це зніме додаткове навантаження з державних підприємств, держбюджету і дасть поштовх для розвитку різнопланових напрямків бізнесу.
Нині в Україні діє 11 територіальних представництв Дежфонду майна України. Кожен з них має власний телеграм-канал, де оприлюднює необхідну інформацію про об’єкти. Знайти інформацію про об’єкти Черкащини можна тут.
-
15:33На М–12 в Уманському районі вже влаштували 4 км верхнього шару асфальтобетонного покриття
В Уманському районі на ділянці протяжністю майже 7 км міжнародної автодороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка вже влаштували 4 км верхнього шару…
15:33 -
15:14«Насильство над особистістю не припустиме», – Лариса Кошова
На Черкащині особи, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можуть отримати допомогу у спеціалізованих закладах та центрах підтримки. Передумови для розширення…
15:14 -
14:04«900 учнів відтепер мають абсолютно нові умови шкільного життя», – Олександр Скічко про капітальний ремонт Тальнівської школи
Стратегія програми «Велике Будівництво» – реанімувати або створювати найбільш значущі інфраструктурні об’єкти для українців. Причому йдеться не тільки про дороги, а про всю розбудову країни.…
14:04 -
14:01Щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19 розпочнеться в Україні 18 квітня
Щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech розпочнеться в Україні 18 квітня 2021 року з Київської області. У решті регіонів вакцинація цим препаратом стартує 19…
14:01 -
12:37Черкащина за два дні отримає першу поставку вакцини Pfizer, – Скічко
Про це інформує очільник області Олександр Скічко. Він відзначає, що першу поставку варто очікувати вже 18 квітня. - Хороша новина: Україна отримала 117 тисяч доз…
12:37 -
12:32Мінцифра допомагає українцям розібратися з електронним підписом
Близько 1,5 тисячі людей зареєструвалися для перегляду серіалу про електронний підпис на платформі Дія.Цифрова освіта. Курс покликаний навчити українців використовувати всі можливості ЕП та вже…
12:32 -
11:20Е-паспорти прирівняли до паперових
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який прирівнює е-паспорти в Дії до звичайних. Закон № 1368-ІХ набирає чинності з 23 серпня 2021 року й закріплює…
11:20 -
10:58В області запустили флешмоб «Покажи світу пам’ятки Черкащини»
18 квітня у світі відзначатимуть День пам'яток і визначних місць. Тому в області розпочали флешмоб «Покажи світу пам'ятки Черкащини». Запутили акцію Управління культури Черкаської ОДА…
10:58 -
10:55Чоловіки матимуть право на 14-денну “декретну” відпустку
14 днів оплачуваної відпустки для чоловіків при народженні дитини – багато це чи мало? У своєму дописі перша леді Олена Зеленська написала про важливість ухвалених…
10:55 -
10:24Які вакансії в області з найвищою заробітною платою
Протягом січня-березня 2021 року до центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості надійшло 9,6 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії…
10:24 -
10:09+953 черкащани захворіли на COVID-19 за добу
За останню добу, 16 квітня, на Черкащині виявили +953 нових випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 67 968. Про…
10:09 -
10:00На Черкащині активно триває посівна кампанія
Під урожай 2021 року сільгосппідприємства області вже посіяли 39,7 тисяч гектарів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 8,4 % від запланованих площ 471,1 тисяч гетарів. Посіяли…
10:00