Підтримати тих, хто захищає: проєкти для військових, ветеранів та їхніх родин
Сьогодні розповідаємо про побудову системи соціальної підтримки для наших захисників та захисниць.
Наразі діє кілька пілотних проєктів, їх мета – підтримати тих, хто захищає нас – військових, ветеранів та їхні родини. Успішні результати будуть масштабовані на національний рівень. Логіка всіх проєктів в тому, щоб військовий та його родина на кожному з етапів служби міг без труднощів отримати підтримку держави.
Перший проєкт – це підготовка фахівців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для надання якісних соціальних послуг військовим.
Йдеться про всі етапи проходження військової служби, починаючи від мобілізації, безпосереднього несення служби та повернення до умов цивільного життя. Простими словами: коли військовозобов’язаний приходить до центру комплектування, потрібно з’ясувати, які у нього в цивільному житті залишаються питання, проблеми, труднощі, чи потрібна підтримка його родині. Для цього, спільно з Міноборони, ми відпрацьовуємо компонент соціальної підтримки за допомогою навчальної програми, готуємо фахівців для надання якісних соціальних послуг військовим.
Другий – це запровадження соціального супроводу військових та їхніх родин на базі військової частини.
1 грудня п’ять команд соціальних працівників розпочали надання послуги у військових частинах ЗСУ у 4-х областях. Їхнє завдання – допомагати військовим з цивільними питаннями. Наприклад, вони консультують щодо оформлення документів, забезпечують психосоціальну підтримку, інформують про соціальні гарантії. Ми хочемо аби люди, які прийшли в армію і не мають військового досвіду, не відчували себе покинутими, щоби їм допомогли адаптуватися до нових умов та не залишили без уваги їхні родини. Вже сьогодні ми маємо позитивні відгуки від тих, хто отримав підтримку.
«Дякую соцпрацівнику, який допоміг оформити довідку ВПО для моєї вагітної дружини. Зараз я спокійний, що дружина не лишилася сам-на-сам з бюрократичною машиною і отримає всі соціальні виплати після народження дитини, що передбачені законом», – говорить Андрій, молодший сержант.
«Маю батька з інвалідністю. Соціальний працівник допомагає сестрі вирішити певні побутові питання, пов’язані з цим. Також допомогли знайти адвоката, який вирішує юридичні проблеми з опікою над дитиною від першого шлюбу», – теж додає Сергій, сержант, що скористався послугами соціального працівника.
Третій – це впровадження діяльності соціальних працівників у закладах охорони здоров’я, де вони працюють із пораненими військовими.
Зараз соцпрацівники працюють у складі мультидисциплінарних команд на базі медичних закладів. Вони можуть допомогти з відновленням документів; проходженням ВЛК чи МСЕК, надати вичерпну інформацію щодо соціального захисту, зокрема – про забезпечення допоміжними засобами реабілітації, призначення соціальної допомоги та виплат. Така послуга – місток між реабілітацією в лікарні та поверненням до життя у громаді.
Четвертий – програма соціального відновлення для військових та їхніх родин.
Соціальне відновлення спрямоване на стабілізацію емоційного стану родини та захисника, зниження стресу, побудову партнерських стосунків в родині з врахуванням нових обставин – військової служби. Наразі три області пілотують цей проєкт, а участь в ньому вже взяли понад 100 родин . Мета програми – дати можливість військовому відновитись під час проходження військової служби, відпочити разом з родиною та забезпечити його повернення до служби з новими силами.
П”ятий – послуга соціальної адаптації для ветеранів та їхніх родин.
Її завдання – допомогти повернутись до цивільного життя після демобілізації. Наразі ця послуга вже пілотується у двох областях – Полтавській та Черкаській. Триває підготовка до запуску на Вінниччині. Складається вона із двох рівнів – соціальне відновлення та соціальна адаптація в громаді.
Соціальне відновлення відбувається на базі реабілітаційних та санаторно-курортних закладів. Там родина ветерана має змогу відпочити разом, отримати допомогу у стабілізації психоемоційного стану, зниженні стресу. Спільно із психологами, соціальними працівниками, соціальними педагогами сім’я може пропрацьовувати всі складнощі, які виникають при поверненні до цивільного життя та подальші кроки для їх вирішення. Завдяки цьому захисник та родина отримують відповіді на питання, які їх хвилюють, отримують фахову допомогу, одночасно маючи можливість відпочити в комфортних умовах.
Соціальна адаптація – спрямована на те, щоб інтегрувати ветерана в громаду, а громаді допомоги правильно налаштувати взаємодію із захисниками та захисницями, що повертаються додому.
Про те, як надається послуга соціального відновлення на Черкащині, можна дізнатись з відео ГО «Табір Максимум»
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10