Перше місце серед хвороб: черкащан закликають подбати про здоров’я власного серця

Щохвилини, щогодини, щодня. Наше серце працює безупинно. У Всесвітній день серця медики нагадали про важливість профілактики серцево-судинних захворювань та вчасного виявлення й діагностування хвороб «головного двигуна» організму. Про це йшлося на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За даними Черкаського обласного інформаційно-аналітичного центру медстатистики, у структурі загальної захворюваності дорослого населення Черкащини саме хвороби системи кровообігу займають перше місце. Їхня питома вага становить 31-35 %, розповіла в. о. генерального директора ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України Наталія Видра.

– У структурі поширеності хвороб системи кровообігу на першому місці – гіпертонічна хвороба, на другому – ішемічна хвороба серця, на третьому – цереброваскулярна патологія, – розповіла вона. – Основними причинами виникнення серцево-судинних захворювань є стреси та психологічне навантаження, тютюнопаління, нездорове та неправильне харчування, малорухомий спосіб життя, брак фізичної активності. Та найголовніше – безвідповідальне, а інколи байдуже ставлення до свого здоров’я. Адже більшість дорослих не цікавляться своїм рівнем артеріального тиску, рівнем холестерину, цукру в крові, не вживають елементарних заходів щодо зміни свого способу життя, побутових звичок.

Найкращим способом суттєво знизити ризики виникнення серцево-судинних захворювань є їхня профілактика, зауважила головнка лікарка Черкаського обласного кардіоцентру Світлана Журба.

– Ми відзначаємо день серця, аби звернути увагу спільноти саме на необхідності профілактики хвороб серця, а також їхніх причин, – відзначила вона. – Адже ці хвороби є лідерами за рівнем смертності та інвалідизації наших громадян. До прикладу візьмемо артеріальну гіпертензію, якою хворіють 33% осіб, віком від 18 до 65 років. Вона часто призводить до інших, більш складних захворювань. Адже в людей з підвищеним тиском у 3-3,5 разу частіше виникає ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркти та інсульти. Саме тому важлива вчасна діагностика, лікування на сучасному технологічному рівні.

Більш детально дивіться у відео:

Тож перевірте «головний двигун» організму, якщо у вас:

  • діабет;
  • гіпертонія або колись підвищувався тиск;
  • підвищений холестерин;
  • у родичів були випадки інфаркту чи інсульту до 50 років;
  • задишка і біль у грудях під час фізичних навантажень;
  • серце б’ється не в такт, нерівномірно, «з перебоями»;
  • вам 50+ (для пані) і 40+ (для пана);
  • вживаєте алкоголь або курите.

Бережіть себе!

Стрічка новин