Олексій Чернишов про реформу децентралізації: Удосконалення форм міжмуніципального співробітництва — серед завдань на 2021 рік

Одним із важливих завдань на 2021 рік є удосконалення форм міжмуніципального співробітництва. Про це під час Форуму «Україна 30» повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Зокрема, очільник Мінрегіону відзначив проєкт «DNISTER CANYON» як приклад успішного співробітництва громад.

«Міжмуніципальне співробітництво є дієвим інструментом для ефективної взаємодії та розвитку територіальних громад. І ми вже маємо гарні приклади на підтвердження цієї тези. Зокрема, минулого тижня у Мінрегіоні зареєстрували договір про співробітництво з рекордною кількістю учасників — 33 придністровські громади домовились реалізувати спільний проєкт «DNISTER CANYON». Серед завдань на 2021 рік — удосконалення форм міжмуніципального співробітництва. Відповідний проєкт Закону вже подано урядом на розгляд Верховної Ради»,  — підкреслив Олексій Чернишов.

Варто відзначити, станом на сьогодні в Україні укладено та зареєстровано понад 700 міжмуніципальних договорів між громадами.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що завдяки об’єднанню громад розширилися не тільки їхні повноваження, але й фінансові можливості для реалізації розвиткових проєктів.