Оксана Покатілова про розвиток патронату на Черкащині

На Черкащині масштабується послуга патронату. Нині в області вже створено 35 таких родин. За останній час ще 6 кандидатів вирішили стати патронатними вихователями. Професійне навчання для них розпочнеться в листопаді. Про це повідомляють у Службі у справах дітей Черкаської ОВА.

За словами її очільниці Оксани Покатілової, після такого навчання та отримання відповідних рекомендацій нові патронатні вихователі з’являться у Степанківській, Монастирищенській, Кам’янській, Жашківській, Христинівській і Руськополянській тергромадах.

– Щороку десятки дітей області, батьки яких ухиляються від виконання обов’язків або з різних причин не можуть їх виконувати, потребують тимчасового влаштування, – додає вона. – Дієвим у цьому випадку є патронат. Це – комплексна соціальна послуга. Дитина продовжує виховання у сім’ї, отримує належну підтримку та допомогу.

З початку року на Черкащині створено 9  патронатних родин. А послугами патронату наразі скористалися 98 дітей.

– Для осіб, які виявили бажання стати патронатними вихователями, обласний центр соціальний служб проводить фахове навчання, – розповіла Оксана Покатілова. – Воно комплексне. Тут прагнемо дати максимум інформації та практичних порад.

Нагадаємо, з метою розвитку мережі патронатних сімей, пошуку та апробації нових підходів і механізмів забезпечення права дитини на сімейне виховання шляхом удосконалення існуючої моделі патронату 6 громад Черкащини беруть участь у новому загальнонаціональному проєкті „Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату“. Він реалізується за підтримки МБО Партнерство „Кожній дитині“, UNICEFUkraine, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України.