Обласний шкірно-венерологічний диспансер отримав нове обладнання

Останньому медзакладу, який переміг у конкурсі проєктів від «Спільнодія Черкащини» передали обладнання для лікування пацієнтів. Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер отримав від Черкаської агенції регіонального розвитку фотокабіну, яка забезпечує лікування псоріазу та інших дерматологічних хвороб.

Вартість переданого обладнання – 244 тис. грн. Сам медичний заклад доклався до реалізації проєкту відремонтувавши приміщення та взявши на себе подальшу заміну ламп для фототерапії.

В області є лише один подібний апарат – у комерційному медичному центрі. Вартість однієї процедури там – 150 грн., а таких сеансів потрібно до 70 на рік. Тож для великої кількості пацієнтів – особливо з районів та сіл – таке лікування задороге. Тому часто трапляються запущені випадки або самолікування гормональними мазями, які викликають залежність.

Тепер пацієнти обласного стаціонару зможуть отримувати цю послугу безкоштовно, а амбулаторні – за невелику плату. Заклад працюватиме над розширенням кількості послуг. Адже потреба в них – надзвичайно велика, лише за перший рік експуатації медики розраховують пролікувати орієнтовно 1200 осіб.

За інформацією Черкаської агенції регіонального розвитку