Нинішні тарифи можна зменшити на 20-25%, – Сергій Сергійчук

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук у інтерв’ю виданню “Укрінформ” розповів про своє бачення щодо тарифів на опалення для черкащан.

– Ми практично з перших днів взялися опрацьовувати проблемні питання з існуючими тарифами на тепло і гарячу воду. Адже не потрібно бути супераналітиком, щоб зрозуміти – черкащанам, як і всім українцям, в наявних соціально-економічних умовах, з існуючим рівнем доходів дуже важко оплачувати послуги теплопостачальних компаній, що постійно зростають, – зауважив Серігйчук.

Проаналізувавши ситуацію, дійшли висновку, що кожна родина міста Черкаси переплачує за тепло близько 4 тисяч грн в рік.

– Такий стан речей мене не влаштовує. Переконаний, що нинішні тарифи можна зменшити на 20-25%. Проте теплопостачальники зазвичай схильні говорити лише про необхідність подальшого підняття цін на свої послуги. Без відповідної експертизи, без економічного обґрунтування. Така риторика не є конструктивною.

Тому задля чіткого з’ясування причин і наведення ладу в питанні формування тарифів голова ОДА  ініціював комплексний аудит всіх теплопостачальних підприємств області.

– У першу чергу маю на увазі Черкаську ТЕЦ. Так склалося, що ще з часів попередньої влади власниками підприємства, яке орендує Черкаську ТЕЦ, стали досить багаті люди. Їхні статки обраховуються мільярдами. За весь час, поки Черкаська ТЕЦ перебуває в оренді у цих людей, підприємство фактично експлуатується на зношування. Виснажується лише задля отримання прибутку.

Черкаська ОДА надіслала запит до ПРАТ «Черкаське хімволокно» щодо орендаря Черкаської ТЕЦ.

– Виклали їм свої аргументи щодо необхідності зменшення тарифу до економічно обґрунтованого рівня. Загалом для розв’язання цієї проблеми в інтересах черкасців я бачу два шляхи. Або власники ТЕЦ кардинально змінять політику господарювання. Або територіальна громада Черкас поставить питання про переведення Черкаської ТЕЦ до комунальної власності. Це – законне право громади, – дадає Серігйчук.