Нині кожен із нас – амбасадор України й захисник її інтересів, – Олена Зеленська на Конференції послів
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у Конференції послів 2023 року. Традиційно Конференцію проводять наприкінці грудня, однак цьогоріч за дорученням Президента України міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скликав її раніше. Українські посли зібралися на зустріч із керівництвом держави для обговорення ключових завдань зовнішньої політики України.
Мета – провести стратегічну сесію з українськими дипломатами перед початком політичного сезону в країнах їхнього перебування та міжнародних організаціях, визначити кроки задля втілення першочергових завдань із просування інтересів України та працювати над їх реалізацією максимально ефективно.
Конференція послів 2023 року відбулася під гаслом «Перемога понад усе!».
У заході взяли участь Глава держави та міністр закордонних справ України. Під час Конференції послів відбулися окремі тематичні сесії за участю керівника Офісу Президента, першої леді, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
Виступаючи перед послами, дружина Президента подякувала їм за співпрацю, зокрема у підготовці третього Саміту перших леді та джентльменів, який відбудеться в Україні у вересні.
«Новий саміт присвячено ментальному здоров’ю. Ідеться не лише про Україну, а й про світ. Окрім війни, світ сьогодні переживає багато випробувань, які визначають майбутнє людства: це й відновлення після пандемії, природні катаклізми (землетруси в Туреччині та Сирії), стрімкі кліматичні зміни. Кризи не мають кордонів – завжди повторюю це зарубіжним партнерам. Україна сьогодні стала прикладом багато в чому. Найперше, звісно, в захисті людяності та демократії. Але ми можемо стати й прикладом відновлення, насамперед ментального. Бо лише з життєстійким суспільством можливе майбутнє взагалі», – зазначила Олена Зеленська.
Перша леді також акцентувала на важливості взаємодії посольств України та Olena Zelenska Foundation. Фундація з моменту заснування сфокусована на трьох важливих напрямах: гуманітарна допомога, освіта, охорона здоров’я. З допомогою представництв України фундація залучає для цього кошти іноземних меценатів.
Дружина Президента наголосила, що завдяки співпраці з посольствами України в Данії та Ізраїлі цьогоріч фундація вперше організувала літній відпочинок у Карпатах для понад 1600 дітей та їхніх батьків-вихователів. Також спільно з диппредставництвами України в Німеччині, Албанії та Канаді було надано гуманітарну допомогу жителям деокупованої Херсонщини та внутрішньо переміщеним особам.
А завдяки спільній роботі з українськими дипломатичними місіями в Об’єднаних Арабських Еміратах та Австралії розпочато спорудження нових будинків для багатодітних прийомних родин, які втратили житло.
Крім того, за сприяння українських дипломатів у США та Республіці Корея передано 39 тис. ноутбуків учителям.
Також зібрано кошти на відновлення операційних блоків у зруйнованій російськими окупантами лікарні м. Ізюма. У цьому допомогли посольства України у Франції та Данії.
«За рік ми зробили багато. Попереду в нас не менш важливі завдання та проекти. Я закликаю всіх вас діяти, використовувати кожну можливість розповідати про Україну та фундацію зокрема. Все це врятує життя. Багато життів. І підвищить якість цього життя, життєстійкість українців. Ту саму ментальну витривалість, яка так необхідна для перемоги і про яку говоритимемо на Саміті», – акцентувала перша леді.
Вона також відзначила проекти культурної дипломатії, які реалізує у співпраці з дипмісіями України в різних державах.
«Ми відкрили вже 67 українських аудіогідів у провідних музеях та пам’ятках 42 країн світу, і українізація видатних пам’яток триває. Тут хочу відзначити роботу Посольства України в Нідерландах. Після тривалих переговорів досягнуто домовленості з Музеєм Ван Гога в Амстердамі. Його знаменитим соняшникам дуже личитиме українська, бо для нашої країни це теж символічний образ», – сказала вона.
Олена Зеленська наголосила, що нині кожен українець є амбасадором своєї держави та захисником її інтересів.
За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України
-
17:54На Черкащині провели масштабні антикорупційні навчання
Корупційні ризики, упровадження реформи, нові інструменти. Для представників структурних підрозділів ОВА, районів та органів місцевого самоврядування, а також керівників комунальних закладів Черкащини провели антикорупційні навчання.…
17:54 -
17:11Запобігати корупції не менш важливо, ніж карати винних: спільний брифінг голови НАЗК і начальника Черкаської ОВА
Розбудова антикорупційної інфраструктури, виявлення корупційних ризиків, підготовка відповідних програм та всебічна комунікація. На Черкащині з робочим візитом перебуває голова Національного агентства з питань запобігання корупції…
17:11 -
16:11Початок навчального року — уряд визначив дату
Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні». У закладах загальної середньої освіти тривалість 2024/2025 навчального року визначено…
16:11 -
15:39Уряд схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року
Уряд під час засідання 23 липня схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами,…
15:39 -
15:21В області розповіли про ситуацію з інфекційними хворобами
На Черкащині зросла кількість захворювань на інфекційні хвороби. За пів року в регіоні зареєстровано понад 151 000 випадків. Про це повідомила заступниця генерального директора обласного…
15:21 -
14:52Держава придбала 20 тисяч дронів через Prozorro Market
20 тисяч безпілотних літальних апаратів для війська придбала держава через електронний каталог Prozorro Market. Йдеться про такі БПЛА, як DJI Mavic, DJI Matrice, DJI Phantom,…
14:52 -
13:50Старт «Великої приватизації – 2024»: топ – 5 об’єктів, які цьогоріч виставлять на торги
Фонд державного майна України презентував проєкт «Велика приватизація — 2024». Понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили перспективи та значення…
13:50 -
13:46Мінекономіки та Укрексімбанк уклали угоду щодо підтримки індустріальних парків
Сьогодні Міністерство економіки України та АТ «Укрексімбанк» офіційно підписали договір про співпрацю в рамках державної програми «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Відтепер, ініціатори створення індустріальних…
13:46 -
13:38Українські банки видали перші безвідсоткові кредити для фізосіб на підтримку енергетики
У перший день фактичної роботи державної програми безвідсоткового кредитування фізичних осіб — власників домогосподарств на придбання енергетичного обладнання, українські банки вже видали перші пільгові кредити…
13:38 -
10:10Платникам податків Черкащини за пів року відшкодували більше 700 млн грн податку на додану вартість
У січні-червні 2024 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 701,2 млн грн. У цілому протягом першого півріччя платники…
10:10 -
10:02Що для мене Україна? До Дня Незалежності стартував творчий конкурс
ІV Всеукраїнський творчий конкурс "Що для мене Україна?" до Дня Незалежності України стартував. До участі запрошують юних художників, співаків та волонтерів віком від 4 до…
10:02 -
09:37Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився…
09:37