На Звенигородщині лісівники та рятувальники тренувалися гасити лісові пожежі

Лісівники Звенигородщини спільно із працівниками ДСНС району провели тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі.. Усе – задля відпрацювання навичок оперативного реагування на виникнення загорання, вчасного прибуття на місце події та швидкого гасіння лісової пожежі.

Навчання провели на території Катеринопільського лісництва ДП «Звенигородське лісове господарство». Гасили кілька вогнищ, демонструючи як швидко необхідно локалізувати полум‘я і приборкати вогонь.

За тактичним задумом через необережне поводження з вогнем у лісі виникло «загорання». До місця пожежі прибули місцеві лісівники з ранцевими оприскувачами та розпочали гасити вогонь. Згодом до місця виклику приїхали рятувальники державної пожежно-рятувальної частини та провели оперативне розгортання.

Під час навчань жодне дерево не постраждало, а завдяки спільним зусиллям імпровізовану пожежу вдалося локалізувати.

– Злагоджена співпраця лісівників та рятувальників – запорука збереження зелених насаджень Звенигородщини, – зазначив очільник та начальник цивільного захисту району Юрій Піковський.

Поза тим, учасники навчань наголосили, що жодних навичок не втрачають, адже приборкувати пожежі та рятувати ліси від полум‘я доводиться доволі часто.

Також додали, що, незважаючи на протипожежну готовність, найкращий метод боротьби з вогнем у лісі – не допустити його появи. Адже головною причиною лісових пожеж є людський фактор та недбалість.

Нині пожежно-рятувальні підрозділи регіону, разом із місцевими пожежними командами працюють у посиленому режимі та оперативно реагують на всі виклики.

– Цьогоріч ми приділяємо особливу увагу цьому питанню, адже з нинішньою ситуацією в країні, а також з настанням теплої погоди значно підвищується пожежна небезпека в лісових масивах і лише власна відповідальна поведінка кожного з нас, стане запорукою збереження зелених багатств нашої Держави, – наголошують рятувальники.

Стрічка новин