На Золотоніщині спільно з іноземними партнерами беруться вирішувати «сміттєве» питання
В області працюють над тим, аби стратегічно та системно розпочати вирішувати питання поводження з відходами. Це – один із пріоритетів роботи команди голови ОДА Олександра Скічка.
У цьому напрямі Золотоніська громада – першопроходець. Тут починають упроваджувати стратегію поводження з твердими побутовими відходами. Допомагають у цьому іноземні партнери з ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH».
Німецьким досвідом сортування та переробки сміття ділилися професор, керівник ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» доктор Бернд Мертнер та працівник відділу захисту навколишнього середовища Східної Європи ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» Карстен Гунтер Мертнер. Вони у ході робочого візиту відвідали сміттєві полігони Черкащини.
– Золотоноша – перше місто в області, яке стратегічно підходить до проблеми поводження з ТПВ, – наголосив заступник очільник області Роман Карманнік. – Мало впровадити переробку відходів або рекультивувати полігон – ключовим питанням залишається екологічна та тарифна складова. Золотоноша в подальшому може стати прикладом для інших у питанні поводження з відходами, адже для Черкащини, як і для України загалом, це питання – надактуальне.
За обсягами утворення відходів Черкащина посідає 12 місце в Україні. Лише офіційно в області діють 21 полігон твердих побутових відходів і 456 сміттєзвалищ. На сьогодні вже переповнені полігони в Черкасах, Умані, Золотоноші, Ватутіному та Смілі.
Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський переконаний, що досвід іноземних партнерів у питанні екології та поводження з ТПВ є неоціненним. Співпрацювати з ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH» місто розпочало ще у 2017 році.
– Ми відвідали декілька заводів та полігонів у Європі і, зрозуміло, що їх напрацювання та досвід маємо адаптувати під українські реалії, – зазначив він. – Саме тому після майже трьох років аналізу ситуації дійшли висновку, що спершу німецька сторона має допомогти нам у розробці техніко-економічного обґрунтування поводження з ТПВ. Певен, що дієздатним проект буде лише тоді, коли стане частиною регіональної програми поводження з відходами.
Початком робіт над ТЕО стало підписання Меморандуму про співпрацю між Золотоніською міської радою та компанією ТОВ «M&S Umweltprojekt GmbH». Результат партнерства очікують вже на кінець року.
-
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10