На Уманщині стартував ремонт на автодорозі міжнародного значення М–12

Почалися роботи з поточного середнього ремонту на міжнародній автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький- Знам’янка км 576+388 – км 583+279 в Уманському районі. Відновлять ділянку протяжністю 6,9 км, починаючи від села Оксанино Уманського району і до кордону з Кіровоградською областю. Ремонтні роботи на цій ділянці розпочалися минулого року, а вже цього року вони завершаться, інформують в САД області.

Новий конструктив дорожнього одягу складатиметься з наступних шарів: основа зі щебенево-піщаної суміші обробленої цементом, вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону та фінішний верхній шар зі щебенево-мастикового асфальтобетону.

З 2020 року Укравтодор впровадив нову практику: при проведенні ремонту дороги, відновлюють і штучні споруди, розташовані у ній. Наразі розпочалися роботи із відновлення штучної споруди – водопропускної труби на автодорозі у селі Оксанине: вже збудовано тимчасову об’їзну дорогу та почалося влаштування труби.

Також у рамках поточного середнього ремонту буде проведено такі види робіт:

☑️– фрезерування старого зношеного покриття;

☑️– влаштування водовідведення;

☑️– влаштування поширення проїжджої частини автодороги;

☑️– укріплення узбіч та влаштування прикромкових лотків;

☑️– влаштування з’їздів з дороги;

☑️– влаштування нового бортового каменю та металевого бар’єрного огородження;

☑️– влаштування автобусної зупинки та пішохідного переходу з автономним освітленням;

☑️– нанесення дорожньої розмітки та встановлення нових дорожніх знаків.

Підрядна організація: ТОВ «ШРБУ-48».

У Черкаській області розпочали відновлювати дорогу єдності М-30 Стрий – Ізварине. Ремонт автошляху М-12 є пріоритетом президентської програми, адже разом з автошляхом М-04 він утворить новий маршрут, присвячений 30 річниці Незалежності України. Траса М-30 пролягатиме від Стрия (Львівська область) до Ізвариного (Луганщина) і стане найдовшою в Україні. Загальна довжина дороги становитиме 1392,3 км. Вона символічно «зшиє» захід країни та схід, в тому числі тимчасово окуповані території. Ізварине з 2014 року захоплене бойовиками, та після перемоги над ними дорогу до цього селища теж буде відновлено.

Ділянка майбутнього автошляху М-30 Стрий – Ізварине в Черкаській області проходить від межі Вінницької до Кіровоградської області через Умань. У 2021 році цей маршрут на Черкащині буде повністю відновлено.

Стрічка новин