На колегії Департаменту соціального захисту підсумували результати минулорічної роботи

Соціальна підтримка громадян, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та інших категорій, охоплення їх якісними й доступними соціальними послугами. Ці та низку інших питань розглянули під час підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації. Узяли участь в засіданні, зокрема й онлайн, фахівці Департаменту соціального захисту населення ОДА, представники установ та організацій сфери та органів соціального захисту.

Присутня на колегії заступниця очільника області Лариса Кошова зауважила, що діяльність сфери соціального захисту населення області спрямована на впровадження реформ, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, планом пріоритетних дій Уряду на 2020 рік та заходів обласних програм. Певні корективи в роботу органів соціального захисту внесли карантинні обмеження, у зв’язку з поширенням COVID-19. Заступниця зауважила й у цілому про реорганізацію системи соціального захисту населення в межах реформи децентралізації:

– Наразі відбувається реорганізація в межах реформи, зокрема й у сфері соціального захисту. Однак, не дивлячись на певне скорочення фахівців структурних підрозділів районних державних адміністрацій, працівники забезпечили своєчасне нарахування різних видів соціальної допомоги. Вдячна за відповідальне ставлення та зроблену роботу. Водночас існує низка питань, які потребують якнайшвидшого вирішення. Адже при будь-яких обставинах сфера соціального захисту має діяти ефективно, а громадяни – одержувати якісні й доступні соціальні послуги.

Зауважимо соціальну допомогу від держави за минулий рік надали майже 245 тисячам сімей Черкащини. Сума сягає майже 3,2 млрд грн.

Житлову субсидію на кінець року отримували 174,6 тис. домогосподарств області. При цьому, у зв’язку з карантинними обмеженнями, її призначення на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, здійснили без звернень громадян.

Забезпечили призначення, перерахунок і виплату різних видів державної соціальної допомоги.

Керівник Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало поінформував, що також запровадили надання цільової грошової компенсаційної виплати одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка“. У результаті 2 312 черкащанам призначили компенсацію у 2020 році.

Протягом року Департамент вживав комплексні заходи, спрямовані на забезпечення надання органами місцевого самоврядування адміністративних послуг соціального характеру, зокрема шляхом впровадження електронного сервісу. Однак цю роботу необхідно пришвидшити, адже для організації виконання цих функцій підрозділи з питань соціального захисту населення створили у 22 із 66 територіальних громад.

У ході засідання йшлося про підтримку атовців, в тому числі їхню професійну адаптацію, забезпечення житлом, також підтримку вразливих категорій населення, мова йшла і про діяльність інтернатних закладів, терцентрів, підтримку громадських організацій та ін.

Також опрацювали питання готовності інтернатних установ до проведення вакцинації проти коронавірусної хвороби. 

 

Стрічка новин