На Черкащині триває робота із захисту прав дітей

Своєчасний супровід та захист. З початку 2025 року в області вже усиновили 15 дітей, влаштували під опіку, піклування – 40, до прийомних родин чи дитячих будинків сімейного типу – 37. У біологічні родини повернулися двоє. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА.

Загалом на Черкащині обліковується більше 2 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 93 % влаштовані у родини опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

– На Черкащині функціонує 121 прийомна родина, з них 3 створені у цьому році та 60 дитячих будинків сімейного типу, з них 2 – новостворені, – зауважила керівниця Служби Оксана Покатілова. – На рівні області ми опікуємося вчасним наданням дітям правового статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, влаштування таких дітей до у нові родини.

Для подальшої реалізації права дитини на зростання в безпечному сімейному середовищі з якісним забезпеченням її індивідуальних потреб у листопаді 2024 року розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2026 роки.

У січні 2025 року розпорядженням Черкаської обласної військової адміністрації утворено регіональну координаційну раду з реалізації реформи системи виховання і догляду дітей. У цьогоріч у березні затверджено регіональний План заходів з реалізації Стратегії на 2025-2026 роки.

Відповідно до плану стратегічними цілями, яких необхідно досягти, є:

  • підвищення спроможності сімей з дітьми здійснювати догляд та виховання дітей;
  • розвиток послуг, що відповідають потребам дітей та їх сімей у територіальних громадах;
  • зростання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі з інвалідністю, у нових родинах (альтернативні формах сімейного догляду та виховання);
  • забезпечення зростання в сімейному оточенні тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей, які повернулися з тимчасово окупованої території, території, де ведуться бойові дії, їх інтеграції в життя територіальної громади;
  • дотримання прав дітей у закладах різного типу та підпорядкування.

 

Стрічка новин