На Черкащині зібрали 3,8 млн тонн зернових

Близько 95% площ зернових культур зібрано в області. Валовий збір сягає 3,8 млн тонн із середньою урожайністю 62,3 ц/га, інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА.

Між тим, за показником урожайності зернових культур Черкащина входить до п’ятірки кращих серед областей України. По країні цей показник становить 47,6 ц/га). Слід зазначити, що у структурі посівних площ області найбільший відсоток займають посіви пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої, як експортоорієнтовані культури. За результатами проведеного опитування,  ця тенденція збережеться і у 2023 році.

Також в області триває збір кукурудзи. Вже зібрано 2,5 млн тонн з середньою урожайністю 75 ц/га. (по Україні – 66,5 ц/га). Однак, через несприятливі кліматичні умови, на полях області залишається 9% незібраної площі кукурудзи.

Нагадаємо, для сільгосптоваровиробників у 2023 році продовжують діяти програми підтримки кредитування 5-7-9%, гранти на створення садів, теплиць. Також доступна міжнародна підтримка для аграріїв України через онлайн-платформу ДАР, USAID, ФАО. Минулоріч програмами кредитування скористались 1612 підприємств Черкащини, залучивши 2,9 млрд грн, грантовими програмами 1 підприємство – 4 млн грн, через онлайн платформу ДАР 980 суб’єктів – 83,1 млн грн

 

Стрічка новин