На Черкащині вперше в Україні масштабно відзначать День фермера
Сучасно, новітньо та драйвово. Всеукраїнський день фермера цьогоріч область проведе з розмахом. 16-18 червня на території черкаського аеропорту діятиме виставка-фестиваль «AGROSHOW Ukraine-2021», яка об’єднає представників галузі, владців та громаду, аби показати, що агросектор – це давно вже технологічне інноваційне середовище. Про цікавинки заходу розповіли організатори на брифінгу в ОДА.
Всеукраїнський день фермера на державному рівні офіційно цього року відзначаю вперше. Ініціював його Президент України Володимир Зеленський торік. Область упродовж кількох днів об’єднає представників галузі та всіх цікавих з усіх куточків держави саме в Черкасах. Виставки, інтерактиви, перегони тракторів, виступи гуртів – ці та інші «родзинки» очікують на відвідувачів.
– Ми проводимо виставку вже вчетверте, але цього разу ми масштабувалися, зібрали набагато більшу кількість представників галузі, запланували не тільки експозиційну частину, а й фестивальну, аби було цікаво кожному, хто завітає до нас, – каже організаторка виставки Ірина Ващенко. – «AGROSHOW Ukraine-2021» – це зібрання фахівців галузі, де вони можуть налагодити ділові контакти, показати себе, подивитися на здобутки інших. Адже агросфера – це не про старе обладнання та методи роботи, це про новації, передові технології, молодих та активних підприємців.
Проведення такого заходу в Черкасах популяризує регіон в цілому, кажуть організатори. Надалі вони планують відкрити невеликий виставковий центр, який дозволить збирати фахівців галузі саме на Черкащині.
– Наша область – знаний в усій Україні агрорегіон, – каже заступник очільника Черкащини Роман Карманнік. – У нас працюють 1,4 тисячі фермерських господарств. Така кількість – одна з найбільших в державі. Тож не дивно, що нам є що показати. Але так само й повчитися у колег з інших регіонів, перейняти їхній досвід. Водночас AGROSHOW буде цікавий і не представникам галузі. Це більше родинне свято, аби кожен зміг побачити, якого рівня розвитку досягли наші фермери, а молодь надихнуло обирати роботу саме в агробізнесі.
Представлятимуть свою продукцію на виставці й ТОВ «Перший млин» та ТО «Укравіт Агро». Фахівці цих виробництв відзначили, що такі виставки сприяють розвитку галузі.
– Фермер – це лайфстайл, це про того, хто живе у сільській місцевості, любить займатися на землі, працювати та розвивати своє господарство відповідно до викликів сьогодення, – відзначає директор з економіки ТО «ОСК» та ТОВ «Перший млин» Ігор Новицький. – Це однодумці, ті, хто починали відроджувати агробізнес в Україні. Те, що зараз в агросфері так багато молоді, ще раз доводить, що фермерство – це класно, адже йдеться про передові технології, логістику, маркетинг, міжнародні відносини та багато іншого.
-
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 2 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 792170 (+1370) осіб,танків ‒ 9676 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 20056 (+13)…
09:05 -
07:49Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 січня
Ніч в області минула з тривогами через ворожі БпЛА. П'ять з них наші оборонці успішно перетворили на брухт. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
07:49 -
16:03Від оборонки та цифрових шлюбів до номінації Time: Мінцифри у 2024 році
Україна на п’ятому місці серед 193 країн за якістю цифрових держпослуг, сервіс Шлюб онлайн у списку найкращих винаходів, за версією TIME, оборонний кластер Brave1 виріс…
16:03 -
13:20Усі пріоритетні видатки профінансовано, – Денис Шмигаль
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виконання державного бюджету та основних показників економічного й соціального розвитку. - Рік завершуємо впевнено. Державний бюджет…
13:20