На Черкащині триває операція Нерест-2021

Операція Нерест-2021 триває у Черкаській області. Особливу увагу при проведенні рейдів інспектори приділяють територіям природно-заповідного фонду, а саме Роському іхтіологічного заказнику, який був створений саме для збереження водних живих ресурсів.

24 квітня працівники Черкаського Управління Держекоінспекції Центрального округу та поліцейськими водного патруля РО ВО Управління патрульної поліції в Черкаській області в адміністративних межах села Хрещатик на Дніпрі затримали двох порушників. Вони незаконно виловлювали водні живі ресурси за допомогою мисинових сіток на деревʼяному човні.

При огляді інспектори виявили та вилучили мішки зі свіжовиловленою рибою видів: лящ – 25 шт., карась – 2 шт., плітка – 87 шт., чехонь – 1 шт., судак – 2 шт., синець – 18 шт., рак- 32 шт. та три сітки розміром вічка 50 мм на 50 мм, довжиною 210 метрів.

Сума завданих збитків державі становить 26 822 грн. На порушників склали два адміністративні протоколи за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил охорони та використання територій та обʼєктів природно-заповідного фонду).

На місце події викликали слідчо – оперативну групу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Риба та засоби вчинення порушення вилучені працівниками поліції. Риба в подальшому передається на реалізацію до рибоприймального пункту, після чого гроші перераховуються до державного бюджету.

За інформацією Державної екологічної інспекції Центрального округу