На Черкащині продовжують наповнювати базу даних про репресованих земляків

Архівісти регіону працюють над наповненням бази даних про репресованих черкащан.  Ведуть таку роботу в межах інформаційно-пошукового інтернет-проєкту „Український мартиролог ХХ ст.“. Про це інформують у Державному архіві області.

Цей проєкт започатковано Державною архівною службою України ще 1989 року. Він заявлений у Міжнародній раді архівів як частина великого міжнародного проєкту ЮНЕСКО зі створення електронної енциклопедії „Порушення прав людини: міжнародний довідник архівних джерел“.

Із 2019 року робота набула системного характеру. Розпочалося зведення регіональних баз даних, наявних у державних архівних установах, до централізованої й загальнодоступної онлайн-бази, що розміщена на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України.

Державний архів Черкаської області упродовж 2024 року активно працював щодо наповнення бази даних „Український мартиролог XX ст.“ про безпідставно засуджених краян.

Щомісячно черкаські архівісти надсилають відомості до Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву України для подальшого внесення до банку даних. Уже презентовано анкетні дані 2 236 постраждалих осіб, інформацію про яких містять документи Державного архіву Черкаської області.

Нині у всеукраїнській базі даних для користувачів доступна інформація про 137 074 жертви політичних репресій в Україні.

Ознайомитися з відомостями бази даних „Український мартиролог XX ст.“ можна ТУТ

Стрічка новин